Dnes vyšlo 15 článků

ISIS používá na nábor dětských vojáků videohry

Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) využívá technologií, aby nalákal nové vojáky. Nechává je hrát videohry – vojenské simulátory. Říkáte si, že být jejich vojákem tedy musí být docela zábava? Můžete si to klidně vyzkoušet. Jejich speciální herní mód je k dispozici ke stažení.

Jestli jste si okamžitě začali představovat, jak vojáci ISIS hrají Call of Duty, mýlíte se. Jejich nejnovější hrou, kterou používají k tréninku, je Arma 3. Nadšenci do ní vytvořili vlastní herní módy, ve kterých jsou nové jednotné skiny reprezentující vojenské síly států, které v komerční verzi hry neexistují. ISIS má svůj vlastní mód, který je zdarma dostupný ke stažení.

Arma 3 vás procvičí ve vojenských manévrech, umění komunikace a disciplíně. Na výše uvedeném videu například můžete vidět mód, ve kterém jsou skiny irácké armády a Islámského státu.

ISIS ale pomocí této hry cílí výhradně na děti. Hrát si je totiž lákavé a děti si často neuvědomují, že to je jen trénink a že pak budou muset zabíjet doopravdy. Mimochodem k propagandě prý ISIS používala i GTA.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru