Dnes vyšlo 15 článků

Iron Man existuje! Muž z Indonésie si vyrobil robotickou paži z odpadu

Zní to jako příběh ze sci-fi filmu. Představte si muže z Indonésie, který dostal ve svých 31 letech mrtvici a ochrnula mu jeho pravá ruka. Půl roku přemýšlel nad tím, jak by mohl zase začít živit rodinu. Nakonec příjde s nápadem, že si vyrobí vlastní robotickou paži, která půjde ovládat prostřednictvím myšlenek a k výrobě této paže použije zbytky přístrojů a starých počítačů, které najde ve svém okolí.

V tomto případě se nejedná o žádné sci-fi, ale o skutečný příběh mladého balijce. Wayan Sumardana podle indonéských medií vystudoval střední školu s technickým zaměřením. 

Hrdina nebo lhář?

Pro mnohé je jen těžko pochopitelné, že by Wayan sám vyrobil robotickou paži ovládanou prostřednictvím myšlenek právě z takovýchto zbytků přístrojů a počítačů. Například EEG snímač sestavil pomocí návodů na internetu a po několika pokusech a zkoušení se mu konečně vše povedlo.

0828374tawan-1780x390

Zdroj: CDR

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru