Dnes vyšlo 15 článků

Íránské úřady zakázaly mobilní hru Pokémon GO

Íránské úřady zakázaly aplikaci Pokémon GO kvůli nespecifikovaným „bezpečnostním obavám“. Rozhodnutí vydala Vysoká rada pro virtuální prostory, úřední subjekt dohlížející na online aktivity v zemi.

Írán následuje další země, které vyjádřily obavu nad bezpečnostní v souvislosti s mobilní hrou Pokémon GO. Nicméně se Írán stal první zemí, která vydala zákaz aplikace, ve které hráči museli navštěvovat reálná místa pro chytání digitálních zvířátek.

pokemon-1575830_1280

Zdroj: Pixabay

Ačkoliv jsou v zemi značná omezení v přístupu na internet, Íránci na sociálních sítích v posledních týdnech diskutovali o hraní Pokémon GO. Koncem července íránské úřady uvedly, že čekají, do jaké míry budou tvůrci hry s rozšířenou realitou spolupracovat před tím, než vydají rozhodnutí o jejím zákazu.

Omezení týkající se hraní hry platí v mnoha zemích. Indonésie zakázala policistům hraní hry, zatímco jsou ve službě. Hráč ve Francii byl minulý týden zatčen poté, co se objevil v zóně vojenské základny a snažil se chytit Pokémony.

V New Yorku nesmí hrát hru přes 3 000 registrovaných sexuálních delikventů, aby nemohli zjistit, kde se vyskytují skupiny mladých hráčů, nebo je někam lákat.

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru