Dnes vyšlo 1 článků

Íránská mešita hraje doslova barvami

Íránská mešita hraje doslova barvami

Mešity byly vždy zajímavé, v Íránu ve zdejší mešitě Nasir al-Mulk v Širázu, kde se vyplatí si přivstanou. Proč? Za ranních hodin vytvářejí místní vitráže nádherné kompozice barev.

Co je nejoblíbenějším lákadlem turistů z celého světa v Íránu? Odpovím si sám – mešita Nasir al-Mulk v Širázu, které se i jinak přezdívá jako „Růžová mešita“. Tento unikát uprostřed krajiny není pouze poutním místem, ale jak jsem říkal – turisty navštěvovaným místem především kvůli svým nádherným a velkolepým interiérům.

Za svítání to hraje barvami

Po vstupu do mešity vás oslní nádherná a detailní výzdoba těch nejzkušenějších a nejlepších mistrů. Doporučuji tuto mešitu navštívit především v ranních hodinách, kdy slunce svítí přes nádherné vitráže, které následně hrají různými barvami. Což nahrává také tomu, že právě vitráže jsou tím nejzajímavějším, co na této stavbě můžeme naleznout, neboť takové to barevní vitráže jsou u islámských staveb vzácností.

M1„Růžová mešita“ je poměrně není moc stará – byla postavena v roce 1888. Pokud se někdy rozhodnete navštívit tuto úžasnou památku, nezapomeňte, že je nejlepší přijít za svítání – zažijete tak jedinečnou a okouzlující hru barev a světla.

M2 M3 Nasir al-Mulk Mosque M5 M6 M7 M8 M9 M10 M11 M12 M13 M14 M15 M16 M17

Zdroj: terraoko.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru