iRadish Y6 – chytré hodinky, které dokonale konkurují těm nejdražším značkám

Chytré hodinky, jež dokonale konkurují dražším značkám. Přesně tak by se daly charakterizovat smart hodinky vystupující pod názvem iRadish Y6 Smart Watch Phone. Inovativní produkt pokrývá základní potřeby uživatele inteligentních hodinek.

Inteligentní hodinky iRadish Y6 jsou po designové stránce totožné s hodinkami Apple Watch. Na pravé straně se stejně jako u konkurenčních hodinek nachází malá kamera a tlačítko pro napájení. Na opačné straně je umístěný micro USB nabíjecí port. Gumový náramek je flexibilní a komfortní na nošení. Nicméně, nejsou nabídnuty jiné barvy náramků. K dispozici je pouze černé zbarvení. Co se týče barvy hodinek jako takových, k dostání jsou čtyři barevné varianty – Gold, Black, Rose Gold a Silver.

201507091544155338

Barevné varianty hodinek.

Na první pohled jsou hodinky iRadish Y6 Smart Watch Phone zaměnitelné s jablíčkovými hodinkami Apple Watch.

Displej

Chytré hodinky se nemohou procesorem a kamerou srovnávat s klasickými smartphony. Nevyznačují se ani dostatkem úložného prostoru, obsahují sice slot na microSD kartu, ale jen do 32 GB. Smartphony mají v dnešní době často více místa (ale stále se vyrábí 16 GB iPhony, za které je Apple tolik kritizován). Na druhou stranu, jsou dokonalým doplňkem s obrovským spektrem vyladěných funkcí.

201507231704006077

Inteligentní hodinky iRadish Y6 ve třech barevných variantách

Chytré hodinky iRadish Y6 disponují 1,54 palcovým displejem (Radian HD) s rozlišením 240 x 240 pixelů. Neexistuje zde adaptivní nastavení jasu, nicméně můžete si jas nastavit manuálně tahem dolů na oznamovací liště. Displej je na slunci ostrý a jasný, ale musíte mít jas na nastavený na  maximum.

Displej je jasný i na slunci

Displej je jasný i na slunci

Volání a psaní SMS

iRadish Y6 jsou vybavené slotem pro microSIM kartu, čímž nabízí funkce běžného telefonu. Jakmile vložíte SIM kartu do slotu, hodinky se ihned připojí k síti. Lze jednoduše volat i posílat textové SMS zprávy. Můžete hovor přijímat, respektive odesílat prostřednictvím reproduktoru hodinek. To však není vhodné na veřejných místech. Ideálním řešením je připojit headset přes Bluetooth.

Psaní textových zpráv na malém displeji je také snadné. Můžete si importovat kontakty a napsat zprávu svému známému, pokud zrovna nemůžete telefonovat.

Pakliže nechcete chytré hodinky iRadish Y6 využívat k volání a psaní textových zpráv, nemusíte SIM kartu vkládat. I přesto vám budou ostatní funkce hodinek přístupné.

1438724485512-P-2817544

Nechybí slot pro microSIM kartu a paměťovou kartu microSD do 32 GB, baterie je výměnná

Software odladěný do posledního puntíku

Chytré hodinky běží na vlastním operačním systému. Intuitivní uživatelské rozhraní se na první pohled podobá watchOS, avšak ovládají se jinak. Můžete provést vlastní úpravy, například si nastavit klávesové zkratky, jež potřebujete.

A co fotoaparát?

Hodinky mají k dispozici fotoaparát 0,3 Mpx VGA na pravé straně. Slouží k focení i natáčení videa. Rozlišení je malé a kvalita výsledných fotografií, respektive výsledného videa je také na nízké úrovni. Fotoaparát nachází uplatnění v okamžiku, kdy potřebujete rychle zaznamenat poznávací značku vozidla, vyfotit název ulice či konkrétní osobu.

Mezi další aplikace patří kontakty, zprávy, kalkulačka, galerie, připomínky a stopky. Samozřejmostí je krokoměr a monitor spánku.

Co všechno chytré hodinky umí?

  • sledovat vaši chůzi či běh
  • monitorovat spánek
  • vzbudit vás, spravovat váš kalendář
  • vyhledat váš telefon
  • pořizovat fotky a natáčet videa
  • nahrávat zvuk do wav formátu
  • přehrávat hudbu z telefonu nebo paměťové karty (sluchátka připojíte k hodinkám přes Bluetooth)
  • zobrazit příchozí hovor či SMS zprávu
  • vyhledat váš smartphone
  • zobrazovat čas 

201508051340497980

Kolik chytré hodinky stojí?

Cena inteligentních hodinek iRadish Y6 Smart Watch Phone je 29 dolarů GearBest (jen pro zmínku, zasílá zboží i do České republiky). Za málo peněz hodně muziky. Výdrž baterie jsou dva dny, nechybí slot pro SIM kartu a všechny důležité funkce. Chytré hodinky jsou levnější alternativou drahého modelu Apple Watch. V přepočtu stojí necelých sedm set korun a za tu cenu dostanete opravdu kvalitní hodinky, které využijete při cestování, sportování, jízdě na koni a všude, kde není praktické mít při ruce svůj smartphone.

Komentáře

Nahoru