iPhony se v mrazivém počasí vypínají

Všechny baterie fungují nejlépe za pokojové teploty. Je všeobecně známo, že se telefony při mrazivém počasí vybíjejí mnohem rychleji. U iPhonu toto pravidlo platí dvojnásob. Když je venku příliš chladno, přesněji řečeno mráz, pro jistotu se rovnou vypnou.

Mnoho uživatelů iPhonů 6 si stěžuje, že se jejich chytrý telefon při chladném počasí vypíná. iPhony se vypínají dokonce už při teplotách kolem -5° C. Lithium-iontové baterie jsou dnes v mobilních zařízeních používané nejčastěji. Bohužel pokles venkovní teploty jim opravdu nedělá dobře. Při teplotě nižší než -18°C baterie dodává pouze 50 % své kapacity.

15259956414_b010974fc8_z

Jak se vyhnout vypínání iPhonu?

Apple uvádí, že jejich baterie nejlépe fungují v teplotním rozmezí 0-50° C. V naší zemi jsou ale teploty pod bodem mrazu v zimních měsících typické. Při nižších teplotách klesá spolehlivost baterií a lidé s jejich vypínáním musí počítat. Jediným řešením je prozatím snaha udržovat telefon co nejvíce v teple. Textování nebo volání a mrazivé počasí, to je zkrátka kombinace, která zatím příliš nejde dohromady.

zdroj/foto: getorchard

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru