Dnes vyšlo 15 článků

iPhony k mání u největšího operátora světa

17. leden se stane pro Apple velmi důležitým dnem pro jeho tržní podíl s iVěcmi. Dnes, po dlouhých šesti letech se mu podařilo podepsat dohodu s největším mobilním operátorem na světě – China Mobile. Applu na tomto kroku opravdu záleželo, protože na zahájení prodeje v Pekingu se dostavil i samotný generální ředitel Applu – Tim Cook.

BeJ_aUsCAAAmuro

zdroj: Twitter

Tim Cook řekl: „Tímto dnem pouze začíná velká spolupráce mezi dvěma giganty Applem a China Mobile. Společně rozšíříme trh a nabídneme lidem ten nejlepší mobilní zážitek.“ China mobile také plánuje spustit největší mobilní síť 4G, pro svých 760 milionů zákazníků.

Ceny iPhonů ve značkových prodejnách Applu budou stejné jako v každé jiné zemi. Za iPhone 5S s 16GB paměti, si zákazník zaplatí 5288 jüanů (necelých 18 tisíc korun) a za 5C o stejné kapacitě paměti 4488 jüanů (15 tisíc korun). China Mobile oznámila, že ještě před tím, než se začali prodávat, tak už měla 1,3 milionu předobjednávek.

Tato dlouho očekávaná dohoda by ale mohla vyvolat omezený obrat Applu, jehož spory zachvěly Čínou a čelí tváří tvář tvrdé konkurenci z trhu – vedoucí společnosti Samsung Electronics a místnímu soupeři Xiaomi Tech.

Apple měl podle výzkumu firmy Canalys 6 procent podílu Čínského trhu se smartphony, za to Samsung ve třetím čtvrtletí roku 2013 21 procent. Ignorovat Čínu si Apple nemůže dovolit, vždyť je to nejlidnatější země světa a Tim Cook očekává, že překoná Spojené státy a  Čína bude jeho největším trhem. iPhony jsou v Číně v současnosti prodávány  prostřednictvím dalších dvou mobilních operátorů, v deseti místních Apple Storech a v internetovém obchodě Taobao Mall, ale také jsou k mání pašované iPhony.

zdroj: https://www.reuters.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru