iPhone se prodává nejméně od roku 2007

iPhone se prodává nejméně od roku 2007

Může to vypadat, jako že každý už má všechna zařízení, která potřebuje, ale dodávky notebooků, tabletů a smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2013 dosáhly 308,7 milionu – o zhruba 37% více než ve stejném čtvrtletí loňského roku.

Dominuje Android

Podle nových údajů z Canalys na trhu stále dominuje Android, který tvoří 60% zakoupených smartphonů. Apple představoval zhruba 19% podílu a Microsoft se svým Windows Phonem 18%.

Jasně vedou tablety

Tablety mezi těmito třemi trhy (notebooky, smartphony a tablety) rostou nejrychleji. Během roku poptávka po nich narostla o 106% na 41,9 milionů kusů. Ve sféře tabletů pokračuje ve vedení Apple s 46%. Ovšem o jeho chytré telefony už moc velký zájem prostě není. Ve skutečnosti dosáhl nejnižší úrovně zájmu od roku 2007, kdy byl uveden první iPhone.

Rozhodne nový iPhone

„Navzdory zpomalení růstu Apple stále dodává více než 37 milionů iPhonů,“ uvedl Pete Cunningham, hlavní analytik společnosti Canalys. „Ale HTC a Samsung se svými nejnovějšími telefony nastavili vysokou laťku a Apple na ně se svým dalším iPhonem musí reagovat.“

Uživatelské rozhraní iPhonu je staré šest let a nutně potřebuje obnovit,“ dodává Cunningham. „Hardware je v pořádku, ale největší dilema, kterému Apple čelí, se týká toho, co udělá s velikostí displeje příštího iPhonu. Nemůže ignorovat trend velkých obrazovek u chytrých telefonů vyšší třídy. Očekává se zvětšení 4 palcového displeje současného iPhonu 5, ale zároveň se neočekává iPhone stylu „phabletu“. Zkombinovat ale ideální velikost rozhodně nebude jednoduché.

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru