Dnes vyšlo 1 článků

iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

iPhone pro seniory? S novým softwarem určitě ano!

Chytrá novinka řeší nejčastější námitky seniorů proti iPhonu

Nedávno jsme informovali, že se mobilní telefony mezi našimi nejstaršími spoluobčany těší čím dál větší oblibě a počet seniorů vlastnící mobil závratně stoupá. Starší lidé se ovšem při používání chytrého telefonu setkávají s celou řadou překážek. Nejčastěji si stěžují na titěrné písmo a složité ovládání. Tyto komplikace by měla řešit nový software Silverline Mobile.

Společnost Newton Cirkus na vývoji softwaru pracovala posledních osmnáct měsíců a chystá se pomocí Silverline Mobile vytvořit zcela novou kategorii na trhu. Projekt Silverline by měl zaštiťovat celou sérii aplikací, díky nimž se chytré telefony zpřístupní starší generaci.

Společnost sama přiznává, že celý projekt je zatím v plenkách, v poslední době se ovšem díky serverů Indiegogo.com, který umožňuje shánět drobné sponzory, podařilo vybrat přes 54 000 dolarů. Masové produkci tedy již nic nestojí v cestě.

A jak samotný software funguje?

Zatím je software Silverline kompatibilní pouze s iPhony. Místo klasického uživatelského rozhraní se zobrazí velmi přehledná nabídka, skládající se z pěti základních sekcí – Discover (pořizování fotografií a chytré fotoalbum), Well Being (vlastně jakýsi zdravotní asistent), Inspire (přehled zpráv a příběhů), Connect (telefonní seznam včetně velkých fotografií a číslic) a Emergency (záložka s velkým tlačítkem, jímž si senioři mohou přivolat okamžitou pomoc).

Zatím není zřejmé, kdy chtějí tvůrci software uvolnit k prodeji, známe ale ovšem předpokládanou cenu. Ta by měla dosahovat 19 USD, tedy asi 380 Kč. Senioři si Silverline budou moci zakoupit také v balíčku s mobilním telefonem iPhone 3GS.

Zdroj: https://www.novinky.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru