iPhone odemknete pomocí oka už v roce 2018

Společnost Apple pracuje na funkci skenování duhovky, která by mohla sloužit k odemykání iPhonů už v roce 2018. Ačkoliv se jedná pouze o spekulace vydané serverem DigiTimes, nejsou vyvrácené, protože zájem o pokročilé biometrické funkce chytrých telefonů stoupá.

Skenování duhovky by potenciálně mohlo nahradit dosavadní Touch ID. A zároveň by tato biometrická funkce sloužila jako způsob ověření identity uživatele nejen při odemykání zařízení se systémem iOS, ale například i při provádění plateb. Každý člověk má unikátní vzor a zbarvení duhovky, přičemž duhovka obsahuje komplexní a náhodný prvek, který je pro každou osobu jedinečný.

eye-347031_1280

iPhone odemknete pomocí oka možná už v roce 2018. Zdroj: Pixabay

V porovnání s dosavadním Touch ID skenující otisk prstu je skenování duhovky výhodnější, protože nevyžaduje přímý kontakt se zařízením. Odemknutí zařízení je rychlejší. Ale nevýhodou je, že může být špatná funkčnost ve zhoršených světelných podmínkách.

Bezpečnostní analytik Ming-Chi Kuo věří, že kalifornský gigant zavede biometrické prvky ve svém iPhonu v roce 2018. Skenovat by mohl buď obličej anebo duhovku.

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru