iPhone 7 odolá i větším nárazům se silnějším sklem Gorilla Glass 5

Společnost Corning představuje pátou generaci Gorilla Glass, která je odolnější a silnější. Sklo je navrženo tak, aby chránilo smartphone před rozbitím při nárazu. Přísné laboratorní testy ukazují, že Gorilla Glass 5 přežije pády na drsné povrchy a že odolnost je čtyřikrát větší než u konkurenčního řešení.  

Až 85 % uživatelů vypadne telefon alespoň jednou za rok z ruky. U 55 % je frekvence třikrát ročně či častěji. S novou generací ochranného skla by telefon mohl přežít až 80 % pádů z výšky kolem 1,6 metru. Nicméně více informací výrobce neprozradil.

cell-phone-1149684_1280

iPhone 7 odolá s novou generací Gorilla Glass 5 pádům. Zdroj: Pixabay

„Nedávno jsme udělali průzkum a zjistili jsme, že téměř každému alespoň jednou za rok spadne telefon. Průměrná výška je přes jeden metr,“ prozradil Jim Steiner ze společnost Corning.

Gorilla Glass 5 bude dostupná nejen pro očekávané iPhony 7, ale také pro další chytré telefony světových značek.

Zdroj: High Snobiety

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru