iPhone 6S bude nejspíš obsahovat 2GB RAM a Apple SIM

O nových vlajkových modelech konkurence Samsungu Galaxy S6 a HTC One M9 se už mnohé fámy potvrdily. Teď se otevírá brána spekulací k budoucímu iPhonu 6S. Nejnovější zprávy naznačují, že příští telefon od Applu by mohl obsahovat 2GB paměti RAM, což je dvojnásobek oproti iPhonu 6.

Podle deníku Apple Insider informace poskytla osoba, která je obeznámena s budoucími plány produktů Apple, takže věrohodnost by měla být vysoká.

Zpráva by neměla být přitažená za vlasy. Apple už obsadil 2GB paměti RAM do iPadu Air 2 a stejně to bylo s iPadem 3, když do něj obsadil 1GB RAM paměti a rok na to poprvé obsadil 1GB RAM i do telefonu – iPhonu 5.

Tato zpráva taky není jednou z prvních. O obsazení 2GB paměti RAM se už párkrát diskutovalo. Krok od Applu by to bylo skvělý, protože tyto gigabyty navíc by udělali telefon multitaskingově (víceúčelově) dokonalý. Více aplikací by mohlo běžet na pozadí a také by se neměly znovu načítat již otevřená okna v prohlížeči Safari.

Apple Silver iPhone 6 Plus showing the home screen with iOS 8.

Síťová svoboda

Stejný zdroj také poskytl informaci, že Apple zvažuje předinstalaci Apple SIM v iPhone 6S. To je další věc, která se poprvé objevila u iPadu Air 2 a umožňuje uživatelům přepínat mezi operátory bez nutnosti měnit SIM karty. A to vše v reálném čase a jednoduše v uživatelském rozhraní přímo na telefonu. Apple SIM je však dodávána jen na americký trhu a ve Velké Británii.

Právě tato snaha Applu dát uživatelům absolutní síťovou svobodu, teda možnost libovolně využívat služeb v daném regionu dostupných operátorů a přeskakovat mezi nimi – poskytovatele děsí. Nelíbí se jim snaha Applu o implementaci takové technologie, která by narušovala pevně stanovené smlouvy mezi poskytovatelem a koncovým zákazníkem. Apple první zmínku o virtuální SIM kartě představil již v roce 2010.

Uvidíme s jakou novinkou Apple ZASE přijde. Co si o tom myslíte?

Apple-Sim-640

zdroj: techradar.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru