Dnes vyšlo 15 článků

iPhone 6 s vodíkovým palivovým článkem vydrží týden

Britská firma Intelligent Energy představila inovaci iPhonu 6. Místo obyčejné baterie do něj dala vodíkové palivové články a díky nim iPhone vydrží až týden provozu. Společnost sice nepotvrdila, že by spolupracovala přímo s Applem, ale média tvrdí, že zahlédla i prototyp Macbooku Air.

Intelligent Energy loni představila powerbank s názvem Upp, který byl založený na stejné technologii. Jenže pak přišli na to, že by se palivové články vešly do iPhonu 6. Elektřina vzniká chemickou reakcí vodíku a kyslíku, proto by bylo nutné přidat do iPhonu více větracích otvorů, kterými by mohla unikat pára. To jsou ale všechny nutné změny.

intelligent_energy_iphone

Zatím je to jen prototyp

Současná verze vynálezu má upravený jack na sluchátka, kterým je nutné čas od času doplňovat vodík. Nevíme, zda jack zůstává použitelný i pro jiné účely, a vodíkový palivový článek zatím nenahrazuje stávající lithium-iontovou baterii, pouze ji doplňuje. To jsou dvě hlavní otázky, které je třeba před uvedením do ostrého provozu dořešit. Apple by navíc musel podstoupit spoustu testů – zda se palivový článek neroztrhne, zda se větrací otvory nezablokují, když si dáte telefon do kapsy, apod.

„Pokud je nám známo, něco takového se nikomu před námi nikdy nepovedlo. Nám se podařilo vměstnat tenký palivový článek do stávajícího šasi. Jedná se o významný krok, protože pokud chcete představovat nové technologie, musíte lidem ukázat cesty, které jim vyhovují,“ popsal CEO Intelligent Energy Henri Winand.

Firma má v plánu prodávat taky dobíjecí „cartridge“ na jedno použití, které připojíte k mobilu a dobijete zásoby vodíku na jeden týden. Rovněž zmínili, že už mají nějakého partnera, a vzhledem k tomu, že byl spatřen upravený iPhone 6 a Macbook Air, spekuluje se o Apple. Apple má řadu patentů na technologie palivových článků, ale odmítl se k tomu vyjádřit.

Zdroje: MacRumors, Geek

Komentáře

Nahoru