Dnes vyšlo 15 článků

iPhone 6 je údajně kopie čínského smartphonu. Apple musí pozastavit prodej

Kalifornská společnost Apple údajně porušila konstrukční patent čínského výrobce chytrých telefonů, a proto musí v Pekingu přestat prodávat modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

„iPhone 6 a iPhone 6 Plus porušuje patentová práva společnosti Shenzhen Baili, která vyrábí chytrý telefon 100C s operačním systémem Android,“ napsal v rozhodnutí pekingský úřad pro průmyslové vlastnictví.

Modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus jsou podle rozhodnutí kopií čínského chytrého telefonu s Androidem – Baili C100

100c

iPhone 6 a iPhone 6 Plus je údajně kopií čínského telefonu. Zdroj: 9TO5Mac

Už v minulosti měl technologický gigant problémy s čínskou vládou, která před měsícem sebrala společnosti právo na exkluzivní užívání názvu iPhone. A další rozsudek, se kterým čínská vláda přichází, je ještě bizarnější. Zdá se, že společnost Apple nemá dobré vztahy s čínskou vládou.

Společnost Apple se většinou snaží urovnat patentové konflikty finančním vyrovnáním, aby nemusela podstupovat vleklá soudní řízení. Ale vypadá to, že v tomto případě se bude výrobce iPhonů tahat po soudech.

Rozhodnutí o zákazu prodeje modelů je regionální, tudíž zákaz se vztahuje pouze na Peking s 22 miliony obyvateli. V ostatních částech zemí budou modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus dostupné.

Společnost Apple se k situaci vyjádřila následovně:

„iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus a iPhone SE jsou v Číně neustále k dispozici. Odvolali jsme se a čekáme na vyjádření soudu.“

Zdroj: 9TO5Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru