Dnes vyšlo 15 článků

Zabil ji iPhone. Apple slíbil, že vše prověří

Zabil ji iPhone. Apple slíbil, že vše prověří

V Číně zahynula 23letá mladá žena se jménem Ma poté, co ji během telefonního hovoru zasáhl proud z jejího iPhonu. Informovala o tom starší sestra dívky v čínském mikroblogu Sina Weibo (což je sociální síť podobající se světoznámému Twitteru).

Dívka, pracující jako stewardka pro aerolinky Southern Airlines, byla smrtelně zasažena proudem, když odpověděla na telefon prostřednictvím svého iPhonu, který se tou dobou nabíjel.

Starší sestra oběti Ma Ai Lun uvedla, že přes víkend požadovali vysvětlení od společnosti Apple a vyzvali lidi, aby nepoužívali své telefony během nabíjení:

“Doufám, že společnost Apple vysvětlí, jak k tomu mohlo dojít. A doufám, že vy nebudete používat své telefony od společnosti Apple, když se nabíjejí.”

Zpráva Sina Tech říká, že Apple bezprostředně po nešťastné události vydal prohlášení vyjadřující rodině soustrast a slíbil incident důkladně vyšetřit. Společnost rovněž uvedla, že bude během vyšetřování spolupracovat s příslušnými úřady.

Další zpráva, tentokrát z China Daily, říká, že místní policie potvrdila, že Ma opravdu zemřela po zásahu elektrickým proudem, ale zatím nebylo uzavřeno, zda hrál při vyvolání události hlavní roli její telefon.

Ma Ai Lun se měla 8. srpna vdávat...

Ma Ai Lun se měla 8. srpna vdávat…

Odborníci si však již všimli, že zde existuje jisté riziko při používání elektrických zařízení během jejich nabíjení. A je už docela jedno, zda se jedná o holicí strojek nebo telefon.

Čína je rovněž známá pro prodej Apple produktů na šedém trhu, objevují se i padělané modely. I to by tak mohl být kámen úrazu.

Sestra zemřelé Ma uvedla, že telefon byl zakoupen v prosinci loňského roku a je ještě v záruce. Rodina ho předala orgánům, které se zabývají vyšetřováním. Momentálně se tak čeká, zda se potvrdí skutečnost, že vinu na smrti mladé Číňanky měl i její iPhone.

V neděli vyjádřila společnost Apple soustrast blízkým dívky. Společnost Apple je povinna provést důkladné vyšetření a bude těsně spolupracovat s policií, uvádí se ve zprávě. Zatím není jasné, zda skutečně dívku zabil telefon zapojený do zásuvky a zda se jedná či nejedná o ojedinělý případ. V současné době stále probíhá policejní vyšetřování, ze kterého však zatím nejsou patrné žádné závěry.

Zdroje: thenextweb.com, phonearena.com , timesofindia.com

Komentáře

Nahoru