iPhone 5 za 300 milionů korun

iPhone 5 za 300 milionů korun

Liverpoolský klenotník Stuart Hughes vyrobil další ze série ultradrahých smartphonů. Již dříve vyrobil diamantový iPhone 4 a platinový MacBook Air. Nyný to završil iPhonem 5, který je vyrobený celý z 24-karátového zlata a jeho tlačítka jsou (jak jinak než) z diamantů.

Výroba nového iPhonu 5 mu podle jeho slov trvala devět týdnů, jelikož vše musel vyrábět ručně. Zatím není na světě žádná fabrika s dětmi, která by uměla masově vyrábět smarphony z drahých kovů. Na výrobu iPhonu 5 padlo celkem 600 drahých kamenů, přičemž jen logo Apple na zadní straně přístroje je tvořeno rovnými 53 drahokamy. Domovské tlačítko smartphonu bylo nahrazeno 26-karátovým černým diamantem a zmíněné logo a hrany telefonu se mohou pyšnit bílými diamanty.

Cena tohoto výstavního klenotnického kousku se pohybuje kolem 15,5 milionů dolarů. V přepočtu tak za tento iPhone 5 zaplatíte něco mírně přes 300 milionů korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru