Dnes vyšlo 15 článků

iPady jsou „pro kočku“? S těmito třemi aplikacemi určitě!

iPady jsou „pro kočku“? S těmito třemi aplikacemi určitě!

iPad nemusí sloužit pouze lidem. Stačí šikovná aplikace a z vašeho zařízení bude mít radost i vaše kočka. Představujeme vám tři aplikace pro iPady, které vaše domácí šelma ocení nejvíce.

Paint for Cat

Dopřejte své kočce dlouhé hodiny zábavy a ještě na tom trhněte slušné peníze za díla čtyřnohého abstraktního umělce! Aplikace Paint for Cat umožní vaší kočce vytvářet vlastními packami neopakovatelné malby.

Funguje zcela jednoduše. Po spuštění aplikace na iPadu pouze nastavte barevnou škálu, ve které má být budoucí veledílo vyvedeno – můžete si vybrat od tlumených, šedavých odstínů až po očirvoucí neony. Pak jen položte tablet před vaši kočku.

Nejlepší aplikace pro iPad, kterými spolehlivě potěšíte sebe i svou kočku

Skrývá se ve vaší kočce budoucí zvířecí Picasso?

Na displeji se objeví duhově zbarvená myš, která po něm začne zběsile pobíhat z rohu do rohu. Pokaždé když se vaše kočka po virtuální myši ožene packou, na plátně zůstane barevný cákanec. Podle temperamentu vaší kočky pak můžete sklízet úspěchy s vášnivým příběhem myší vraždy nebo naopak s naprosto minimalistickým obrazem.

Tvůrci aplikace přesně věděli, co takové nezávislé šelmě, jakou kočka je, nabídnout – po prchající myši, pištící při každém zásahu, se nevrhnou jen ti nejpohodlnější domácí tygři.

Enjoy with Cat

Co může být lepšího než čas, který trávíte vy a vaše kočka společně, při zábavné hře, na které se podílíte oba? Přesně takového ducha má aplikace Enjoy with Cat, která nabízí celkem pět různých virtuálních hraček.

Každou z těchto hraček vodíte po obrazovce iPadu a vaše kočka se – podobně jako v předchozím případě – snaží hračku chytit packou. Když je hračka dopadena, udělá poněkud otravný zvuk a zmizí. Pak začíná další kolo. Některá kola jsou pro potěchu vaší kočky navíc vybavena speciálním schovávacím tlačítkem, které hračku na chvíli zneviditelní.

Problémem této aplikace je, že hračky jsou pro kočku poměrně málo atraktivní. I velmi temperamentní kočky musí být trpělivě vábeny, aby si s touto aplikací hrály, a když už k tomu dojde, vyvstává nepříjemná otázka: Nebylo by vše snadnější a příjemnější se skutečnou hračkou?

Pocket Pond HD

Ačkoliv tato aplikace není vedena jako přímo určená pro kočky, poslouží více než dobře kočkám stejně jako lidem.

Pocket Pond HD nabízí pohled na poklidné jezírko, v něž si plují kapříci koi, vlní se vodní rostliny a hladina se čeří malými vlnkami. Pestré, realisticky vyhlížející rybky plují stále kolem, zatímco vy můžete dotykem prstu vyvolat v rybníčku malé vlnobití, po němž se rybky rozprchnou od místa, kde jste způsobili takový rozruch. Do jezírka můžete volně zasahovat – přidat nebo odebrat rybky, lekníny nebo vážky.

Fascinace koček akvarijními rybkami je všeobecně známá a nejednou už posloužila jako zdroj vtípků. Záleží na temperamentu i momentální náladě kočky, ale je celkem pravděpodobné, že ji plovoucí kapříci koi na nějaký čas zcela fascinují a vy si užijete několik meditativně klidných minut se svým mazlíčkem.

Co říct závěrem? Snad jen: pozor na drápky…

Zdroj: https://www.wired.co.uk/reviews/tablets/2013-06/cat-toy-apps

Zdroj obrázku: https://www.wired.co.uk/reviews/tablets/2013-06/cat-toy-apps

Komentáře

Nahoru