Dnes vyšlo 1 článků

IP kamery: Vaše prodloužené oko

Bylo by praktické, pokud bychom mohli být současně na několika místech najednou. Ne tak kvůli časové vytíženosti, ale hlavně z důvodu, kdy potřebujeme prostě mít pod kontrolou něco, co je v tuto chvíli mimo dosah dohledu. Ale tento problém má snadné řešení. Je jím IP kamera.

Co umí IP kamery?

Tyto kamery slouží k monitorování prostor nebo objektů jako standardní kamery. Na rozdíl od nich ale připojení a komunikaci s těmito IP kamerami zajišťuje internet. A to jak metalickou kabeláží v síti LAN, tak je stejně tak možné připojit konkrétní typy IP kamer prostřednictvím bezdrátových sítí Wi-Fi. Proto můžete IP kamery využít i v prostorách, kdy není možné propojení kabeláží zajistit: například v historických památkách, na vzdálenějších nebo hůře dostupných místech a podobně. Můžete tak mít na svém počítači stálý přehled o dění v místech, kam není časová nebo technická dostupnost pravidelně možná, v místech, kde by fyzická kontrola nebyla vhodná z důvodu rizikového prostředí. Stejně tak poslouží jako součást komplexního zabezpečení prostor a objektů. A to nejen ve sféře podnikové, ale stejně tak například k pravidelné kontrole chat, parkovišť nebo garáží.

Jaké existují IP kamery?

V široké nabídce můžete najít IP kamery, které budou co nejlépe odpovídat potřebám nebo technickým možnostem. Můžete využít kamer statických stejně jako pohyblivých, a to jak dálkově, prostřednictvím komunikace z vašeho pracoviště nebo bydliště, tak i ovládané na základě senzorů pohybu. Řada těchto IP kamer je vybavena i funkcí nočního vidění, takže zajistí kontrolu prostor a míst, která nejsou osvětlená. Další z nepřeberných možností pro využití IP kamer je i možnost nejen přenosu obrazu, ale i zvuku. A to oběma směry. Můžete tak v případě potřeby komunikovat s osobami, které se neplánovaně nacházejí na sledovaných místech. Je také možné provádět jak obrazový, tak zvukový záznam, pro případ pozdějšího legálního využití.

IP kamery vs. IP adresy

Mýtem už se stal i argument, že k využití IP kamer jejich uživateli brání fakt, že nemá k dispozici tzv. veřejnou internetovou IP adresu pro komunikaci s kamerou. V nabídce totiž jsou k dispozici i IP kamery s funkcí nazvanou „P2“ (peer to peer). Nejde o nic jiného, než že u takovýchto kamer není nutné nastavovat nebo konfigurovat internetový router. Uživateli totiž stačí do speciálního programu zadat pouze výrobní číslo příslušné IP kamery a program sám, prostřednictvím internetu, zajistí veškerou následnou komunikaci s vlastní kamerou. Tímto jsou IP kamery skutečně dostupné širokému okruhu zákazníků.

Hledáte-li spolehlivého partnera pro ochranu vašeho majetku nebo kvalitní monitorování jakýchkoliv prostor, pak jsou IP kamery tím pravým řešením pro vás. Prodej IP kamer naleznete zde.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru