iOS 8: Apple bude moci kontrolovat vaše zdraví

Apple na konferenci WWDC představil nový iOS 8.  Jeho součástí bude i nová aplikace HealthKit, která má pomáhat uživatelům sledovat jejich zdravotní stav a celkově kondičku.

Samotná aplikace bude v iPhone pojmenována jednoduše „Health“ (v překladu „Zdraví“). Spuštěním této aplikace se dostanete na nástěnku, kde můžete jak sledovat vaše aktuální údaje, tak i své fitness trendy v delším časovém období.

To je výrazné zlepšení oproti nynějšímu stavu, kdy musíte skákat mezi aplikacemi či weby, aby jste se něco dozvěděli. Hlavním účelem HealthKitu je tedy shromáždit všechny fitness data na jedno místo.

V programu budou i přehledné grafy

V programu budou i přehledné grafy

Spolupráce s ostatními aplikacemi

Nicméně ostatní aplikace neomezuje, právě naopak. Vaše zdravotní údaje půjde totiž sdílet do ostatních aplikací tak, jak si určitě. Již nyní je potvrzená spolupráce s Nike+ aplikacemi.

Ty by na základě těchto údajů měli ještě lépe vytvářet profil uživatele, a podle toho i cvičební plán, aby uživatelé mohli mnohem lépe cvičit a celkově se fyzicky zlepšovat.

health_spoluprace

Spolupráce s ostatními programy by měla být rovněž jednoduchá

Zdravotnictví

Navíc Apple oznámil spolupráci se zdravotní organizací Mayo Clinic, ale plánuje i další. Co to znamená v praxi? Apple bude moci mít přístup k výsledkům vašich vyšetření a naopak.

Doktoři budou tedy moci pracovat z daty z Applu. Teda pouze, pokud to dozvíte. Navíc Apple tvrdí, že má vše dobře zabezpečené, takže se nebude moci stát, že tyto informace uniknou ven.

Jenom začátek?

Na internetu již kolují spekulace, že se jedná pouze o začátek. Tento program je prý jenom předzvěstí k fitness hodinkám iWatch. Ty sice ještě nebyli oznámeny, ale na internetu je už plno spekulací.

Apple se k tomu zatím nijak nevyjádřil. Nicméně pokud se něco takového skutečně chystá, tak se to do pár měsíců určitě dozvíme. A budeme vás o tom informovat.

zdroj: apple.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru