iOS 7.1 a malá výdrž baterie – co s tím?

iOS 7.1 a malá výdrž baterie – co s tím?

Pokud máte pocit, že se po instalaci iOS 7 citelně snížila životnost vašeho iPhonu, rozhodně v tom nejste sami. S novým iOS je prostě všechno rychlejší, a tak se i rychleji vybíjí baterie. Nicméně než se budete smutně snažit smířit s tím, že budete muset mít své iZařízení téměř neustále připojené ke zdroji napájení, je tu pár tipů, které byste mohli vyzkoušet.

Kromě malé výdrže baterie se sem tam objeví i jiný problém. Některým lidem po aktualizaci například zmizely kontakty, jiní zaznamenali zase problémy s připojením přes Bluetooth. Avšak baterie je problémem nejčastějším.

„Baterie mého iPhonu 5S se po aktualizaci na iOS 7.1 nějak rychle vybíjí. Před aktualizací mi při středním až hodně velkém vytížení vydržela 24 hodin. Teď je to pouze 12 hodin,“ psal jeden naštvaný uživatel na oficiální Apple fórum.

Můžete buď prostě čekat, než Apple tuto chybu nějak opraví, nebo zkusit pár jednoduchých tipů. Berte však na vědomí, že někomu tyto tipy pomohou a někomu zase ne. Za zkoušku ale nic nedáte.

 

1. Několikrát své zařízení nabijte a vybijte

Pokud aktualizujete iOS zařízení, může být zničena kalibrace baterie. Nezpozorovali jste třeba, že se kromě rychlého vybíjení baterie také rychleji nabíjí? Pokud ano, zřejmě vám pomůže nechat zařízení několikrát nabít a vybít. Po několika nabíjecích cyklech se totiž kalibrace opět upraví. Takže možná je to jen otázkou času.

2. Restartujte, obnovujte

Pokud čekání, nabíjení a vybíjení nefunguje, můžete zkusit své zařízení restartovat. Máte na výběr rovnou mezi dvěma možnostmi – menším obnovením, které jen smaže pár nastavení, a potom větším obnovením, které vymaže i uživatelská data (takže se ujistěte, že je máte zálohovaná!).

Samozřejmě je lepší začít prvně s tím menším restartováním, a když nebude fungovat, zkusit to, při kterém přijdete o svá data.

Klepněte na Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení

3. Přeinstalujte iOS 7.1

Ano, i to je možnost. Někteří uživatelé tvrdí, že když přeinstalují iOS 7.1 přes iTunes, pomůže to. Na iTunes je prý totiž úplně plný balíček iOS 7.1, zatímco při aktualizaci OTA (over-the-air) tomu tak není.

Pokud žádný z těchto návrhů nepomůže, stejně vám nezbude nic jiného, než si počkat na Apple, který snad chybu k radosti všech uživatelů brzy opraví.

Zdroje: 9to5mac, ZDnet, Metro, obrázek: Flickr, ITNews24Hrs

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru