Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Znáte handsfree vodítka Lishinu?

Pokud jste si dosud mysleli, že handsfree je pouze označení pro to sluchátko, které se dřív používalo na telefonování v autě, jste celkem na omylu. Handsfree (v překladu „volné ruce“) uvidíte i u jiných technologií – třeba u psího vodítka.

Pokud rádi běháte a berete s sebou svého čtyřnohého mazlíčka, rozhodně by vás to mělo zajímat. U běhání se totiž vyplatí mít volné ruce, což jaksi není možné, pokud nemáte perfektně vycvičeného pejska, který by celou dobu běžel s vámi. Bydlíte-li v malém městě nebo na vesnici a chodíte-li běhat do lesů, luk a polí, asi ten problém neřešíte, ale kdo běhá v parcích po Praze, dá nám za pravdu. Udržet si čtyřnohého mazlíčka vedle sebe je docela oříšek. Neustále musíte přerušovat běh, hlídat ho, a v horším případě dokonce hledat.

Tomu je s koupí handsfree Lishinu vodítka konec. Vodítko si nasadíte na ruku, podobně jako fitness náramek nebo běhací pouzdro na mobil. Je lehké a zespodu měkce vypolstrované, takže vám určitě nebude nepříjemné. Kromě toho se myslí i na designovou stránku – barevný kryt lze vyměnit a sladit tak s aktuálním outfitem.

lishinu

Jak to funguje?

Vodítko se odvíjí i navíjí samo podle toho, jak moc se od vás pejsek vzdálí. Je možné nastavit nejdelší vzdálenost, na kterou se od vás může dostat. Vodítko se zastaví, psa zablokuje a on pochopí, že by se měl vrátit.

Vy to celé ani nebudete vnímat. Problémem běžných vodítek u běhání bývá bolest zad. Někteří pejsci jsou tak silní, že vás táhnou svým směrem a vám nezbývá nic jiného, než se prohnout v pase. Tady je to jinak. Obzvlášť u varianty Bungee Lishinu s odpruženým lanem nic necítíte. Lano energii táhnoucího psa absorbuje a vás to neruší při běhu.

Pozitivní zkušenosti s Lishinu mají nejen běžci, ale i lidé, co často chodí a provozují turistiku. Máte-li většího pejska, mohli byste to vyzkoušet i na kole. Stačí jen vybrat správnou variantu Lishinu (podle velikosti psa) a vydat se na cestu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru