Inzerce: Zimní dovolená v Alpách

Rad a tipů, jak vybrat dovolenou, není nikdy dost. A jelikož se nám blíží období zímních dovolených, je načase si říci i kam můžete vyrazit.

Jsme toho názoru, že v zimě byste se měli soustředit na zimní destinace a naopak v létě si užívat sluníčko. Kam se tedy můžete vydat?

Vybíráme dovolenou v zimě

Ideální je se vydat do destinací, v nichž si můžete do sytosti užít všechny zimní sporty. Výběr je jen a pouze na vás. Nebo zkuste dovolené obě. Pokud hledáte cestovní kancelář, která vám s výběrem pomůže a poradí, zkuste se obrátit na  Smarttravel.cz. V její nabídce najdete zájezdy do míst jako jsou Itálie, Francie, Švýcarsko aj. My jsme pro vás

Lyžování v Alpách

Evropské pohoří Alpy se táhne přes sedm států v šířce 130 až 260 kilometrů a o délce cca. 1200 kilometrů. Sahá od pobřeží Středozemního moře až k Vídni. Celková rozloha pohoří je 180 000 km². V Alpách pramení významné evropské řeky, např. Inn, Rýn a Sáva.

Lyžování ve Francii

Ve Francouzských Alpách se nachází nejvyšší vrchol Francie, Alp a dokonce států Evropské unie Mont Blanc se svými 4808 m. Pro Francouzské Alpy jsou typické vysoké zaledněné hory, skalní hroty, ale i horská jezera, řeky a velmi pestrá příroda.

Lyžování v Itálii

Italské Alpy se dělí na západní a východní část a celé území se člení na několik pohoří. Podnebí Italských Alp se různí podle oblasti. Pro vysokohorské oblasti je typické podnebí s velkým množstvím srážek, obvykle i sněhových. Mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místa Italských Alp patří jezera Lago di Garda (370 km²), Lago Maggiore (212 km²) a Lago di Como (146 km²).

Lyžování ve Švýcarsku

Švýcarské Alpy zabírají 60 % celého povrchu Švýcarska. Zároveň na tomto území leží nejvíce vrcholů vyšších než 4000 metrů. V nejvyšších partiích se nachází nejvíce ledovců v Evropě.

Lyžování v Rakousku

Rakouské Alpy zahrnují všechna alpská pohoří, která se nalézají na rakouském území. Nejvyšším vrcholem je Grossglockner se 3798 metry. Na rakouské území zasahují pouze Východní Alpy

Komentáře

Nahoru