INZERCE: Zdravé krmivo pro vaše kočky

Chcete svému čtyřnohému chlupáčkovi dopřát to nejlepší? Mnoho lidí si myslí, že své kočce kupují vybrané pochoutky, ale pravda je jiná. Jen sáhnou po známé značce a ve složení krmiva se vůbec nevyznají. Přece nechcete takhle dopadnout.

Jak vybrat správné krmivo pro kočky

Za prvé se naučte číst etikety. Jak jsme zmínili výše, volba zdravé výživy začíná pochopením toho, co kočky potřebují. A co to je?

Hledejte vysoce kvalitní proteiny. Vzhledem k tomu, že jsou kočky masožravci, potřebují živiny dostupné v mase. Dále se neobejdou bez správných sacharidů. Nemají na ně žádný nutriční požadavek, ale pokud jsou stravitelné, je to v pořádku. Proto pokud krmivo pro kočky obsahuje sacharidy, podívejte se, že jsou z dobrých zdrojů (vařená rýže, ječmen). Neméně důležité jsou tekutiny. Kočky mají tendenci málo pít, a tak jim musíte dodávat vodu v potravinách. Kočičí strava ve volné přírodě by obsahovala přibližně 78 % vody, zatímco běžné suché granule pro kočky obsahují asi jen 10 %. Z toho důvodu je dobré krmivo střídat a granule občas proložit konzervou či syrovou potravinou.

CAT-EATING

Zapomeňte na profláknuté značky

Jakmile pochopíte základní principy kočičí výživy a začnete číst etikety, už se nemusíte spoléhat na nákup krmiv známých značek, které se reklamují v televizi. Zajisté objevíte jiné kvalitní a možná ještě kvalitnější.

Špičková krmiva pro kočky bez konzervačních látek a barviv nabízí značky jako Carnilove, Orijen, Meowing, Heads, Acana nebo Annamaet. Výhodou oproti jiným krmivům je, že obsahují čistě přírodní maso a suroviny. Jedná se o exkluzivní krmiva, která nelze koupit jen tak v kdejakém zverimexu, ale nemusíte mít vůbec strach. Díky e-shopu Zveros.cz jsou široce dostupná. Do celé ČR je totiž rozesílá s poštovným zdarma, a pokud bydlíte v Brně, kurýr vám je doveze ještě v den objednávky.

Nevybírejte kočičí granule podle značky, kterou znáte z reklam. Zapojte mozek.

Komentáře

Nahoru