INZERCE: Zavařujte jednoduše s Thermomixem

Přichází čas, kdy začíná dozrávat první ovoce. Teď to jsou jahody, červenají se třešně, brzy přijdou maliny a další sladké potěšení ze zahrádky. A jestli bude úroda bohatá, bude potřeba ovoce nějak zpracovat – udělat šťávu, marmeládu, nebo jen zavařit.

U nás v Česku jsou hodně populární právě marmelády, ale pouští se do nich čím dál méně hospodyněk. Proč? Dlouho to trvá a zašpiníte nejen hromadu nádobí, ale rovnou celou kuchyň včetně spotřebičů. Tedy aspoň v případě, že „marmeládujete“ standardním způsobem. Jde to totiž i jinak.

Marmeládu lze připravit s chytrým přístrojem, jakým je Thermomix. Možná už jste o něm slyšeli v souvislosti s vařením. Zvládá míchat, mixovat, vážit, vařit v páře, míchat, šlehat, drtit, sekat, hníst těsto a další úkony. Celkově vám nahradí dvanáct spotřebičů. A mimo jiné je skvělý právě pro zpracování ovoce.

thermomix_tresne_v

Jak udělat marmeládu s Thermomixem

Řekněme, že se chystáte na malinovou marmeládu. Stačí si připravit suroviny (maliny a želírovací cukr).

Maliny vložíte do mixovací nádoby a 5 sekund mixujete na stupeň 5. Pak máte dvě možnosti. Buď přidáte želírovací cukr v poměru 1:1 (stejné množství jako množství malin) a budete vařit 14 minut na 100°C a rychlost 2, nebo přidáte želírovací cukr v poměru 2:1 a budete vařit 13 minut na 100°C rychlost 2.

A to je celé! Nezašpiníte hromadu nádobí, nemusíte hlídat teplotu, protože se bude sama udržovat konstantní. A dokonce nemusíte u vaření vůbec být. Směs se nepřichytí, lze si nastavit automatické míchání. Po uplynutí času vaření bude směs hustá, ale ještě více zhoustne po zchlazení. Vám nezbývá než naplnit zavařovací sklenice, uzavřít, obrátit je dnem vzhůru a nechat vychladit.

malinovy dzem

Snadnější už to být nemůže. S chytrým kuchyňským robotem Thermomix TM5 si zavařování oblíbíte i vy a marmeládou budete zásobovat celou rodinu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru