INZERCE: Vyzkoušejte pravou chuť Itálie

Máte rádi pizzu a další typická italská jídla? Pokud jste je nikdy nejedli přímo v Itálii, doporučujeme vám navštívit pražskou restauraci Ristorante Fabiano. Možná budete překvapení, jak delikátně italská jídla chutnají, pokud jsou připravena opravdu podle receptů z jihu. Mnoho českých výrobků se totiž tomu pravému pouze podobá.

Itálie není jen o pizze. Mezi typické pokrmy patří třeba salát s kozím sýrem, fíky a ořechy nebo filátko z robala nilského s grilovanou zeleninou a citronovou omáčkou. A co teprve takové kuřecí špalíčky na paprice s těstovinami? Steaky, restované fazolky se slaninou či paštika z pštrosích jater s brusinkovou slzou? Všechny jmenované lahůdky nabízí italská restaurace Praha s názvem Ristorante Fabiano. Jejich specialitou je také pizza bez lepku pro všechny, kteří si chtějí dopřát italskou kuchyni, ale kvůli lepku nemohou. Jedná se o ojedinělou nabídku, restaurací s podobnou službou je v Česku málo.

jidlo1

Lákavé, ne?

Kromě typických italských chutí zde zažijete i slast českých pochoutek. Mají tu několik domácích produktů včetně chleba přímo z kamenné pece. Klasický, olivový nebo italský chléb se sušenými rajčaty se peče úplně ve stejné peci jako pizza. Mají tu také med přímo od medaře z břevnovského kláštera a džemy podle receptů našich babiček. Hezké jsou domácí dorty na přání – ať už na svatbu nebo k narozeninám pro malé dítě.

pec

V této peci se topí dubovým dřevem.

Na oběd i večeři

Italské speciality dobře poslouží jako slavnostní oběd i romantická večeře. Uvnitř restaurace máte dostatečné soukromí pro pracovní i soukromé schůzky. Stoly jsou dost daleko od sebe, interiér je zařízený příjemnými oranžovými doplňky. Pro teplé měsíce má restaurace Praha 6 připravené venkovní posezení s dětským hřištěm v těsné blízkosti. Zákazníci se sem často vracejí, někdy přijdou na obchodní jednání, jindy sem vezmou rodinu. Dospělí si pochutnají na specialitách, které vypadají tak luxusně, že je skoro škoda je jíst, a děti nalákáte na pizzu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru