INZERCE: Výživa pro zdravé psí klouby

Stárnutí u psů si nese stejné důsledky jako lidské přibývání věku. Jsou čím dál pomalejší a hlavně se pomaleji hýbou, protože jim zestárnou klouby. Může to dojít až do takového stádia, že je každý pohyb bude bolet. U lidí se tyhle stavy řeší operací, u pejsků však musíte zakročit jinak.

Řešením je prevence. Co se týče pohybové aparatury, nejlépe vám pomůže kvalitní kloubní výživa pro psa, která dodá psímu tělíčku potřebné látky pro zdraví kloubů. Za zásadní lze považovat především glukosamin a chondroitin sulfátu, které lze přirozeně nalézt v těle, ale se stárnutím jich začíná být nedostatek. Jsou přitom dobrým kloubním mazivem a hrají významnou roli v přivádění tekutin a živin do chrupavky.

Mezi další látky, které také přispívají ke zdraví kloubů, můžeme zařadit vitamin E, vitamin C a karotenoidy (beta-karoten, lutein a lykopen). Všechno tohle se vyskytuje v doplňcích psí stravy určených pro výživu kloubů. Pokud ji svému pejskovi budete pravidelně podávat, zvýšíte mechanickou odolnost kloubů, zpevníte vazy a šlachy a celkově přispějete ke zlepšení pohyblivosti. V mladém věku to znát nebude, ve stáří vám ale mazlík poděkuje.

chondro

A co mám koupit?

Trápíte se otázkou jak vybrat psovi kloubní výživu? Nejlepší, co můžete udělat, je přečíst si složení. Pokud se v doplňku stravy nachází výše zmiňované látky (hledejte hlavně glukosamin, chondroitin sulfátu, vitaminy E a C a kolagen), je to v pořádku a pejskovi určitě prospěje.

Kdy s prevencí začít?

Nejlépe hned v mladém věku, kdy pejsci ještě rostou. Pokud jste ale tuhle fázi nezachytili, začněte klidně později. U starších psů nebo psů v zátěži je však nezbytné vyšší dávkování doplňků.

A jestli ještě stále váháte, zda vůbec pejsci něco takového potřebují, mrkněte na Infopes.cz. Zkušení majitelé také tam potvrzují, že je to dobrá věc jako prevence i léčba pro psy, kteří už onemocněním kloubů trpí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru