Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Využijte půdní prostory v Praze

INZERCE: Využijte půdní prostory v Praze

Většina půdních prostorů v pražských domech je nevyužitá. Nebo využitá nepatřičným způsobem. Půdy lidé používají pro skladování nepotřebných věcí a sušení prádla. Mezi tím vším harampádím často žijí různí živočichové. Možná to má své kouzlo, jen si vzpomeňte na ty časy, kdy jste jako malí pátrali u babičky na půdě a objevovali tam nečekané poklady. Ale věřte, že jsou lepší způsoby, jak půdní prostory využít.

Například se v nich dá bydlet. Když je správně opravíte, získáte nádherné prosvětlené prostory s dechberoucím výhledem. Jenže je to celé trochu komplikované. Spousta pražských domů je navíc pod ochranou památkářů, takže všechno to vyřizování strašně dlouho trvá. A právě z toho důvodu většinou půdní prostory končí jako skladiště nepotřebného harampádí. Lidem se totiž nechce nic zařizovat a opravovat. Což je ovšem velká škoda.

Mnoho z nich neví, že mají ještě jinou možnost. Mohou celý úkon svěřit do rukou odborníků, kteří to zařídí od počátku až do konce. Takovými odborníky je i tým www.pudypraha.cz. Firma se zabývá jak výkupem, tak prodejem renovovaných půdních prostorů.

Vykupují, renovují a nabízí

Pokud máte ve vašem pražském domě nějaký nevyužitý půdní prostor, neváhejte a společnost kontaktujte. Oni vám v rámci nefinančního plnění poskytnou stavební práce. Zrekonstruují střešní plášť, opraví komín, vystaví nový výtah, vymění stoupací vedení plynu, okna a dveře, opraví společné prostory domu, vymění elektro rozvody, zrekonstruují fasádu. K tomu všemu zajistí veškerou dokumentaci, povolení revize a úklid. Stavební práce navíc zajišťuje firma Půdy realizace s.r.o., která patří do skupiny firem Půdy Praha. Nemusíte se tak vůbec bát, že by vám domluvili nějakou neznámou stavební firmu, se kterou byste museli dál sami jednat. O všechno se sami postarají. Budete mile překvapeni. Navíc když se nad tím zamyslíte, je jasné, že je i v jejich zájmu, aby byly práce provedeny poctivě. Chtějí přece byty dál nabízet, takže bude jen jejich vizitkou, v jakém budou stavu.

Na firmu se však můžete obrátit i v případě, že toužíte po zakoupení nějakého krásného bytu v půdních prostorách. Prodej půdních prostor je věcí, které se rovněž věnují. Nabídnou vám byty v zrekonstruovaných krásných domech téměř v centru Prahy a získáte přesně to, co očekáváte – opravené prosvětlené podkrovní prostory.

Výhody a nevýhody bytů v půdních prostorách

O půdních bytech se v poslední době dost mluví. Je to takový trend posledních let. Bydlet v půdních prostorách má své výhody i nevýhody. Podkrovní byt vypadá lákavě, je stylový a nestandardní. Ale pojďme se na to podívat realisticky.

VÝHODY:

Byt je otevřenější. Jednou z největších výhod půdních bytů je skutečnost, že mají obvykle vysoké stropy. A s vysokými stropy vypadají otevřenější, vzdušnější a prostornější. Navíc mají často dost oken, takže jsou krásně prosvětlené.

Vypadají unikátně. Byli jste někdy v podkrovním bytě? A jaký jste z něho měli pocit? Vypadal skvěle, že? Je to i tím, že většina bytů v půdních prostorách je nedávno renovovaná, protože v posledních letech se stávají populárnějšími. Všem se líbí. Často jsou navíc zdobeny různými detaily – trámy, cihlovými zdmi a podobně. Podkrovní byt vám bude každý chválit.

Máte více místa na zdech. Jelikož jsou v takových bytech vysoké stropy, jsou tam také vyšší zdi, což nabízí spoustu prostoru pro obraz a další umělecká díla.

NEVÝHODY:

Provoz se prodraží. Vysoké stropy zapříčiňují vysoké účty za elektřinu. Vytápění v zimě vás bude stát trochu víc, když budete muset vytápět větší prostory.

Vůně. Nevýhodou bydlení nahoře je skutečnost, že jakékoliv vůně či zápachy často stoupají nahoru. Pokud se pod vámi například něco spálí v kuchyni, bude to stoupat nahoru.

Stejně to nakonec záleží na vašem vkusu a osobních preferencích. Ale jak by vám potvrdila i společnost Půdy Praha, o půdní byty je skutečně velký zájem.

Fotka: Flickr – Дмитрий Кругляк

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru