Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Vypěstovat léčebné konopí od semínka zvládnete také

Pěstovat si marihuanu doma už není ničím neobvyklým. Předpokládejme, že ji budete pěstovat pro léčebné účinky. Často je ovšem pěstována i z jiných důvodů. Tak či tak je hezké pozorovat, jak z malých semínek vyrostou velké rostliny.

Ano, je to nelegální

Pěstování marihuany je stejně nelegální jako její nákup, prodej nebo kouření. Ale přece jen pěstovat ji můžete doma v soukromí, aniž by se o tom někdo musel dozvědět. Každopádně když by náhodou došlo k nějakému problému, méně než 10 gramů není trestných. V případě většího množství můžete jít klidně do vězení, čeká vás peněžitý trest nebo podmínka. Když ji budete pěstovat za účelem prodeje a šíření, tresty budou samozřejmě horší.

Jak si poradit se semínkem?

Jde to. Je to vyzkoušené. Základem je vybrat si pořádná kvalitní semena. Jako ideální se nám zdály semínka z webu www.semena-marihuany.cz. Tento eshop je totiž na trhu už od roku 2009, má zlaté logo Heuréky, semena má skladem a lidi si ho v internetových diskuzích chválí. Překvapila nás i rychlost dodání a online chatová podpora i ve večerních hodinách. S jejich semínky se nám rostlinky vypěstovat opravdu povedlo.

Semínka se prvně nechají vyklíčit. Stačí nalít do hrnku trochu teplé vody, do ní dát semena a nechat 2-3 dny na tmavém místě. Jakmile vykoukne bílý kořínek, je čas zasadit. Uděláte díru, do které dáte semínko, a zalijete. My jsme rostlinky měli ve skleníku a svit slunce jsme neměli možnost ovlivnit, ovšem pokud plánujete pěstovat doma, připravte si zářivky, kterými budete osvětlovat.

Udržujte vlhkou půdu, a pokud osvětlujete uměle, klidně nechte světlo běžet 18 h denně. Pro urychlení pěstování je možné svítit nepřetržitě. Rostlinky budou růst. A pak už je jen na vás, jak se o ně postaráte. Důležité je, že pěstování od semene funguje. Samozřejmě pokud máte kvalitní semena.

Komentáře

Nahoru