INZERCE: Co lze dělat s vypadávajícími vlasy?

Každému z nás padají vlasy. Někomu méně, někomu více. S přibývajícím věkem se to ale obvykle zhoršuje. Může to dojít až do takového stádia, že si místo umývání vlasů budete leštit pleš. Jenže co když jste napůl plešatí už ve třiceti? To pak není úplně v pořádku.

Průměrně člověk ztratí padesát až sto vlasů denně. Vlasy jen prochází svým cyklem života. Tam, kde jeden vypadl, zanedlouho vyroste nový. Ani si nevšimnete. Jenže občas sami vidíte, že vám těch vlasů padá více. Vypadáváním vlasů prý trpí až třetina populace. A co s tím? Pojďme se podívat, co všechno má na vaši bujnou hřívu vliv.

1. Starejte se o své vlasy

To nejjednodušší, co můžete udělat, je pečovat o své vlasy. Existuje celá řada způsobů, jak na to.

Neměli byste své vlasy často fénovat. Ano, jsou pak sice jemnější a lesklejší, ale teplo oslabuje vlasové proteiny. Vlasy jsou pak lámavé a křehké. A vypadávají. Takže byste měli zapomenout na všechny vysoušeče, natáčky, žehličky a kulmy. Stejně je nejlepší přirozené uschnutí.

Taky byste měli popřemýšlet o barvení. Čím častěji si vlasy barvíte, tím horší to je. Neobešli byste se třeba jenom s melírem? Nemusíte si přece hned barvit celou hlavu.

2. Dávejte pozor na účesy

Některé účesy vyžadují vlasy pevně stáhnout do gumičky a připevnit sponkami. Pokud to děláte denně, i to může být příčinou ztráty vlasů Těsné culíky, copy a dredy, to všechno je špatné, pokud tomu vaše vlasy musí čelit denně.

alopecia

Dokonalý příklad alopecie – vypadávání vlasů

3. Myjte je pravidelně

Umývejte vlasy pravidelně a buďte k nim jemní. Zabráníte tak různým infekcím, které také mohou být příčinou řídnutí vlasů. Čisté vlasy navíc vypadají, že mají větší objem.

Rozhodně vlasy po umytí hned nekartáčujte. Tím je polámete a budou vypadávat. Pokud mokré vlasy česat musíte, použijte hřeben s velmi širokými zuby.

Pokud to jde, pokuste se vlasy nedrhnout ručníkem, abyste je vysušili. Nejlepší by teoreticky bylo, kdybyste je nechali úplně volně uschnout. Jenže když máte pak trochu delší vlasy, jejich usychání by trvalo strašně dlouho. A to ještě ani nemluvíme o tom, že mokré vlasy jsou těžké, takže se namáhá kotevní systém vlasu. Proto z vlasů ručníkem opatrně vymačkejte vodu. Na nějaké drhnutí a tření ale zapomeňte.

4. Zdravě jezte

Cestu ke zdravým vlasům si musíte prokousat. Potřebujete zinek, železo, bílkoviny, vitamin C, omega 3 mastné kyseliny a vitamin B.

5. Vyrovnejte se se stresem

Je to tak. Ať chcete nebo ne, na stres se v dnešní době svádí všechno. Škodí celému vašemu tělu a ani vlasy nejsou výjimkou. Přehnaná zátěž prostě vede k alopecii, což je odborný název pro vypadávání vlasů, kdybyste to nevěděli.

Ano, vyhnout se stresu je těžké. Ale něco přece jen udělat můžete. Hodně spěte a pravidelně cvičte. Fyzická aktivita podporuje cirkulaci – včetně pokožky hlavy.

6. Účinně bojujte

Všechny výše uvedené tipy jsou fajn. Jenže jsou takové všeobecné, není to nic extra, a tak se vám může zdát, že to vůbec nepomáhá. Nebo to vážně nemusí pomáhat. V tom případě asi nezbývá nic jiného, než vyzkoušet produkty určené proti padání vlasů.

Této vlasové kosmetiky je k dispozici spousta. Zkuste ale mrknout na www.inhair.cz. Najdete tam totiž přesně to, co hledáte. Na přehledném webu si můžete podle výrobce, vlasů nebo druhu vybrat přípravek přímo pro vaše potřeby.

medavita

Ampule jsou jednou z možností intenzivní péče proti padání vlasů

Pro vypadávající vlasy mají určenou především kosmetiku z řady MedaVita. Ať už jde o emulze, šampony, ampulky nebo tonikum. Vyberete si, co vám bude vyhovovat. A pokud netušíte, co by vám mohlo vyhovovat, prostě se začtěte. Veškeré výrobky vlasové kosmetiky této značky obsahují extrakty z přírodních surovin, takže můžete spoléhat na čistě přírodní účinky. U každého výrobku je ale detailně popsáno, k čemu slouží. Hledejte tedy kvalitu na padající vlasy. Vyplatí se to. Kdo by chtěl být plešatý?

Fotografie: InHair, Flickr – ashley

Komentáře

Nahoru