Dnes vyšlo 15 článků

Inzerce: Výkup katalyzátorů

Většina automobilů má v současnosti katalyzátory. Vznikly právě z důvodu snížení škodlivosti zplodin při spalování paliva. Emisní limity jsou stále přísnější a s tím i souvisí zlepšení katalyzátorů.

Katalyzátor by se dál nazvat také jako čistička výfukových plynů. Množství škodlivým snižuje usnadněním chemické reakce látek, které obsahují. Katalyzační vrstva je tvořena vzácnými kovy a to platinou a rhodiem. Právě z tohoto důvodu se katalyzátory vykupují.

Ceny vzácných kovů jsou čím dál větší. Díky tomu i výkup katalyzátorů vám může přinést značnou částku. A navíc se zachováte ekologicky právě z důvodu recyklace vzácných kovů. Je tedy naprosto zbytečné nechat starý již dosloužilý katalyzátor ležet v garáži zapadat prachem.

Výkup katalyzátorů provádí firma KOLTOM, s.r.o. s pobočkami v Havířově a Chotěbuzi. Vykoupí od vás použité automobilové katalyzátory jak z benzínových tak z naftových vozů. Odkoupí od vás i filtry pevných částic.

Jak již bylo zmíněno, cena se odvíjí od obsahu vzácných kovů. Nejde tedy plošně říct, kolik za katalyzátor dostanete. Ceny kovů jsou aktualizovány pravidelně podle cen na burze. Jestliže tedy chcete znát přesnou částku, kterou dostanete, navštivte výkup katalyzátorů Ostrava. Ta se orientačně pohybuje od 300Kč až po několik tisíc.

V případě, že máte katalyzátorů větší množství, stačí kontaktovat výkup katalyzátorů a ti si pro ně přijedou a vše zařídí za vás.

Všechny katalyzátory, které odevzdáte do výkupu, jsou předány k ekologické likvidaci, kde dojde k efektivní recyklaci. Přírodní prostředí bude tedy ušetřeno a vy zároveň něco vyděláte.

 

Komentáře

Nahoru