Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Vydejte se na dovolenou do Španělska

Jaro už je za dveřmi, a tak přichází ten správný čas na plánování letní dovolené. Nedbejte na to, že na některých místech republiky za okny ještě poletují sněhové vločky a jinde prší. Sluníčko už vystrkuje první paprsky a to je jasná předzvěst blížícího se léta a odpočinku. Nad tím se přemýšlí hezky, ne?

Kde si nejvíce odpočnete

Někdo preferuje výšlapy v horách, jiný se rád vydá na kolo a někdo si užívá válení se na pláži. Že patříte do té poslední skupiny? V tom případě máte jasno, na co se zaměřit. Až budete pátrat po místě, kam se o prázdninách vydáte, hledejte teplé a slunné země.

Španělsko bylo už v době vlády Habsburků nazýváno říší, kde slunce nikdy nezapadá, takže slunnější místo v Evropě zřejmě nenajdete. Když vsadíte na známé destinace, dovolená Španělsko rozhodně uspokojí vaše potřeby.

Ibiza a Kanárské ostrovy

Stejně jako většina ostatních přímořských států, i Španělsko má to štěstí, že mu patří spousta krásných ostrovů. Pokud jezdí turisté do Španělska, po vnitrozemí sáhnou většinou z důvodu památek a přírodních zajímavostí. Když se jedou válet k moři, dost často zvolí právě některou ostrovní destinaci. Právě Španělsku totiž patří jedny z nejoblíbenějších evropských ostrovů ideálních na dovolenou.

Ibiza se nachází východně od Španělska ve Středozemním moři. Mezi lidmi je často známá jako „ostrov pařmenů“. Co se týče nočních tanečních klubů, diskoték a podobných zábav, jedná se rozhodně o nejlepší místo v Evropě. Takže v noci si užijete zábavu a přes den se vyspíte na pláži. Dovolená Ibiza je ideální, ne?

ibiza1

Dalším oblíbeným způsobem dovolené jsou zájezdy na Kanárské ostrovy, které se nachází až u Afriky. Jedná se vlastně o souostroví sedmi ostrovů, lidé nejčastěji jezdí na Teneriffe, Gran Canaria nebo Lanzarota. Zatímco Ibiza je spíš pro ty, co si chtějí užívat noční život, na Kanárech vás ohromí tamní příroda. Květiny a keře, co rostou všude, jsou něco naprosto nádherného.

ibiza2

Komentáře

Nahoru