Dnes vyšlo 15 článků

Inzerce: Vybíráme půjčku

V současné době čím dál více lidí řeší své finanční problémy. Dnes když si otevřete noviny, najdete v inzerci z 90% zaplněnou nabídkami k rychlým půjčkám, k půjčkám bez poplatků, půjčka ihned a podobných nabídek.

Je čím dál obtížnější se v tomto pralese nazývající se finanční trh zorientovat. Mnoho nabídek je buď velice podobných a nebo jsou nabídky, které jsou až podezřele výhodné. Jestliže se nechcete spálit, stačí si ohlídat základní náležitosti a fakta.

Porovnat, vyhodnotit a rozhodnout

Nikdy bychom při výběru půjčky neměli zapomenout na tyto tři body. Je důležité si nechat zpracovat nabídku od více společností. Díky tomu se dostanete do obrazu, co která společnost nabízí a jaké jsou jejich obvyklé formy úvěrů. Je nutné porovnat půjčky se stejnými parametry. Tedy stejnou částku a stejnou dobu splácení. Právě tyto dva aspekty totiž nejvíce ovlivňují konečnou výši úroku a RPSN

Vyhodnocení nabídek

Je až příliš snadné najet na internet nebo si pročíst pár propagačních materiálů. Jenže tato nabídka již nemusí být aktuální nebo tam nemusí být napsáno vše. Při rozhodnutí vzít si půjčku jde o vážnou věc. Neměli bychom to tedy podcenit. Vhodná je přímo osobní návštěva pobočky.

RPSN

Co bychom měli při sjednávání půjčky pořádně prostudovat je rozhodně výše úroku, respektive roční procentuální sazba nákladů (RPSN). Úrok představuje pouze procentní podíl toho, kolik zaplatíme navíc nad půjčenou sumu. Avšak v něm nejsou již zahrnuty poplatky a další částky, které budeme muset uhradit. Tento problém řeší právě RPSN, která již všechny tyto poplatky v sobě zahrnuje a představuje konečnou částku, kterou ročně zaplatíme za půjčení navíc.

Pročíst si obchodní podmínky

Avšak jsou lidé stále upozorňováni, že si mají přečíst všechny dokumenty, většina to stejně nedělá. U obchodních podmínek při uzavírání půjčky by to ale mělo být samozřejmostí. Obchodní podmínky totiž uvádějí zásadní činnosti související se splatností, úhradou a celým fungováním půjčky. Přestože se jedná o delší text, stejně by měl být přečten.

Podpis až po prostudování

Číst, číst a číst smlouvu i podmínky. To je to nejdůležitější. Podepsaná smlouva se totiž stává nenapadnutelnou a od podepsané půjčky není cesta zpět. Je potřeba znát podmínky půjčky a vědět co se případně může stát. Bez úplných informací bychom smlouvu neměli v žádném případě podepsat.

Více informací zde.

Komentáře

Nahoru