Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Vybavte si kuchyň

INZERCE: Vybavte si kuchyň

Ať už jste profesionál nebo se vařit teprve učíte, k vaření jsou kromě dovedností potřeba ještě dvě důležité věci. První jsou dobré suroviny a druhou je kvalitní vybavení. Těžko uvaříte knedlíky bez hrnce, usmažíte palačinky bez pánve nebo ugrilujete bez grilovací pánve. Muži se kolikrát až diví, co všechno je v kuchyni potřeba.

Pro začátek nakupte hrnce a pánvičky

Prvotním úkolem každé ženy v kuchyni je vařit. Spousta z nás sice ráda upeče nějakou sladkou dobrotu, ale přece jen nejdůležitější je nakrmit přítele nebo rodinu. Pokud si tedy zařizujete novou kuchyň, začněte nakupovat prvně hrnce a pánve. S těmi totiž připravíte nejvíce jídel.

Jakou pánev?

Samozřejmě záleží na tom, co budete vařit. Každá hospodyňka by doma měla mít pánve různých velikostí. Malá se hodí třeba na lívanečky, na velké si dobře usmažíte palačinky. Pak by se také hodilo něco takového, jako je pánev Wok, která částečně zastupuje hrnec, protože má i pokličku.

Záleží rovněž na tom, jaký materiál zvolíte. Chybět by vám doma neměla aspoň jedna litinová pánev.  Sice je trochu dražší, ale dlouho vydrží a ušetří vám energii. Litina totiž dlouho vydrží horká a hřeje ještě po vypnutí zdroje tepla.

A to možná ani nevíte, že existují také pánve na speciální účely. Grilovací pánev vám pomůže připravit šťavnaté steaky, španělské jídlo Paellu se také připravuje na originální pánvi.

Pokud chcete vidět, jaké všechny druhy pánví si můžete pořídit, skvělý přehled najdete na VšeNaVaření.cz. Mají tam opravdu všechno, co by se vám v kuchyni mohlo hodit a vše tam lze přímo objednat. Buď si zboží necháte zaslat, nebo si ho vyzvednete přímo v kamenné prodejně. Všechno proběhne rychle, protože mají většinu zboží skladem.

Ale varujeme vás. Pokud sháníte něco konkrétního do kuchyně, radši se moc nedívejte po ostatních kategoriích. Je totiž zaručeno, že určitě objevíte i několik dalších věcí, o kterých budete přesvědčeni, že je doma určitě potřebujete.

Jaký hrnec?

Protože hrnce tvoří společně s pánvemi základ každé kuchyně, i jich je k dispozici nepřeberné množství. Jmenujme ale jeden příklad za všechny: tlakové hrnce. Tzv. „papiňák“ používá spousta hospodyněk. Vařit v něm je rychlé a chutné nehledě na to, že jich existuje obrovský výběr.

Když opět kouknete na VšeNaVaření.cz, uvidíte, že stejně jako u pánví, i tady existují specializované typy – na těstoviny, chřes, kuskus, papiloty atd.

Výběr je obrovský, je jen na vás, co zvolíte.

Fotka: Flickr – Anežka Hesová

Komentáře

Nahoru