Dnes vyšlo 1 článků

INZERCE: Vše co musíte vědět o gelových nehtech

Po desetiletích nadvlády akrylových nehtů drží pevně žezlo v rukou nehty gelové. Všude se o nich mluví, všichni si je vychvalují. Málokdo se v nich však zcela vyzná. Většině žen prostě postačí, že si jednou za čtyři, pět nebo šest týdnů dojdou na manikúru a mají zase na dlouho pokoj.

Gelové nehty vyvolávají v kosmetickém světě rozruch a dělají to zcela oprávněně. Ve srovnání s akrylovými nehty vypadají mnohem realističtěji. Jedinou nevýhodou je cena, která se odvíjí už od toho, že speciální gel-laky a další vybavení je dražší.

Opravdu je nutné je z nehtů strhat, když se jich chci zbavit?

Ne, to je hloupost. Nejlepší je navštívit salon a nechat si je odstranit profesionálně, mají tam na to přípravky. Pochopitelně to jde i doma, když si pořídíte kosmetický aceton. Ten je dobré například nalít do speciálního náprstku, do něj strčit prst a nechat pět až deset minut působit. Nehet pak půjde dolů.

Rozhodně není dobré gelové nehty okousávat nebo se snažit odtrhnout. Zničíte si tím vlastní nehet, což by bylo kontraproduktivní. Nebudeme si nalhávat, že umělé nehty ty přírodní vůbec nezatěžují. Pokud chcete, aby vaše gelové nehty vypadaly hezky, musíte se starat i o své přírodní.

Pomoci vám k tomu může například parafínová vana, kterou možná znáte z kosmetických salonů. Uvádějí ji tam jako jedinečnou možnost, jak vyživovat ruce, zabraňovat tvorbě vrásek a vůbec je vyživovat vitamíny, kolagenem a bělícím extraktem. Vanu je možné si objednat i domů a udělat si parafínovou lázeň třeba v obývacím pokoji. Budete po ní mít jemnější ruce i kůžičku okolo nehtů.

gel-nails

Zvládnu si udělat gelové nehty sama doma?

Určitě zvládnete, ale jak budou vypadat, už záleží jen na vaší zručnosti. Ze začátku doporučujeme vyzkoušet jednobarevné nehty nebo nálepky. Manipulace s nimi je taky docela jednoduchá. Rozhodně jednodušší než tvořit vlastní obrazce. Až si vše vyzkoušíte a zlepšíte se, není problém si na internetu najít různé tipy na hezký design nehtů.

Je jasné, že se neobejdete bez laků a UV lampy. Jednotlivé lampy se liší tím, jak dlouho musí na nehet působit, aby vrstvu laku vytvrdily. Gel-lak se nanáší po vrstvách a každá vrstva se dává zaschnout pod lampu zvlášť.

Rozhodně není pravda, že by UV lampy škodily vašemu zdraví. UV záření sice je škodlivé, ale pokud se bojíte té trošky, co vychází z lampy, neměli byste nejspíš raději vycházet z domu. Na sluníčku jste mu totiž vystaveni daleko více. Záření při vytvrzování nehtů je opravdu minimální.

gel-nails2

Počítejte s tím, že zhotovení gelových nehtů je časově náročnější, než když si nehty jen nalakujete barvou. Vrstev je třeba udělat několik (zpravidla tři – podkladovou, barevnou a svrchní), každá se musí vytvrdit. A nejnáročnější je tvorba vybraného designu, lepení nálepek, případně vlastnoruční kreslení. Gelové nehty doma zvládají tisíce žen, tak proč byste se k nim nemohla přidat?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru