Dnes vyšlo 15 článků

Inzerce: Venkovní žaluzie

Téměř v každé domácnosti se jako stínící prvky používají záclony nebo závěsy. Stupňující se nároky na kvalitu bydlení a neustálý tlak na úsporu energií vedou obyvatele rodinných domů i bytů k používání venkovních žaluzií a rolet. Klasické záclony vlastně slouží spíše jako dekorativní prvek do oken, světlo z vnějšku tlumí jen minimálně.

Ve srovnání s jinými druhy stínění, svými vlastnostmi zaručují nejlepší ochranu proti slunci a v letním i zimním období výraznou úsporu energie. Zadržují sluneční záření již vně objektu, a tím zabraňují nepříjemnému přehřívání interiéru. Dobré jméno si získaly i díky dlouhé životnosti a spolehlivosti.

Venkovní žaluzie jsou díky svému umístnění před okny jednou z nejúčinnějších tepelných ochran budov. Při staženém stavu odráží světelné paprsky a nedovolují jejich proniknutí do interiéru. Tím příznivě ovlivňují tepelné klima uvnitř budovy, aniž by bylo použito dalších elektrických zařízení, např. klimatizace. Ovládání žaluzie může být řešeno klikou nebo motorem se sluneční a větrnou automatikou. Motor lze připojit na sdružené programovatelné řízení, které samočinně provádí spouštění a vytahování clony a za větrného počasí žaluzie automaticky vytáhne, aby se nepoškodily.

Žaluzie venkovní jsou vynikajícím doplňkem pro váš dům, a to z estetického i bezpečnostního hlediska.

Na trhu se stínicí technikou existuje řada typů venkovních žaluzií. Liší se především tvarem, šířkou lamely a typem ovládání. Nejžádanějším typem je venkovní žaluzie C-80 s lamelou o šíře 80 mm a tvarem písmene C. Žaluzii lze použít k zastínění ploch o rozměru až 16 m2.

Velmi důležitým kritériem je pro venkovní žaluzie cena. Jsou sice dražší nežli žaluzie do interiéru, nicméně už z naznačeného vyplývá, že se jedná o mnohem efektivnější a efektnější stínící prvek, vyšší náklady se vám proto jistě vyplatí.

Je zřejmé, že intenzivní sluneční záření a ostrý vítr mají podstatný vliv na životnost venkovních žaluzií. Proto se jistě vyplatí investovat do kvalitních materiálů s dlouhou životností, které dlouhodobě odolávají venkovním vlivům. Co se týče využití venkovních žaluzií, tak venkovní žaluzie je možné použít prakticky všude – jak v rámci rodinných domků, tak např. v rámci výrobních hal či administrativních budov.

Lamely venkovních žaluzií je možné objednat v různých barevných odstínech, stejně jako vodící lišty, držáky vodících lišt a krycích plechů. Samotné venkovní žaluzie jsou pak následně montovány přímo na okno, fasádu domu či do předem připraveného otvoru pod fasádou. Poslední způsob pak označujeme jako fasádní žaluzie.

V rámci stínící techniky, resp. protisluneční ochrany se můžeme také setkat s markýzami. Tato protisluneční ochrana dokáže účinně zastínit terasy, balkony a vytvořit tak příjemné podmínky pro příjemné posezení ve stínu. Markýzy nacházejí uplatnění také nad výkladními skříněmi, kde chrání vystavené zboží před sluncem a jeho zářením a zároveň tak zákazníkům zajišťují příjemnou prohlídku zboží. Markýzy také poměrně výrazně zlepšují designový efekt a vzhled obchodních domů, restaurací a rodinných domů. Zajímavou možností využití markýz jsou reklamní plochy, kde mohou posloužit jako zajímavý propagační artikl.

Všechno toto zboží najdete na Univers.cz fungující již více než 20 let.  Současnosti patří mezi největší společnosti v tomto sortimentu na českém trhu. Zboží, které nabízí, se vždy vyznačují velmi vysokou kvalitou. Díky dlouholetým zkušenostem jsou schopni vám poradit i pomoct s vaším nákupem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru