Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: V případě dluhů pomůže osobní bankrot. Víte, jaké má podmínky?

Dostat se do dluhů dnes nemusí být ani tak těžké. Pokud si vezmete půjčku či hypotéku, a dostanete se do problémů ve vašem zaměstnání, rázem ztratíte práci a také možnost splácet. Někteří lidé toto řeší dalšími půjčkami, a dostanou se tak do stádia, kdy mají několik různých věřitelů, kteří se dožadují svých peněz. Pokud je to i váš případ, je dobrým řešením osobní bankrot. Právě nutnost mít alespoň dva věřitele osobní bankrot podmínky také zmiňují. Pojďme se ale podívat i na ty další. Rozhodně nejsou nijak náročné, aby je daný dlužník nedokázal splnit.

Jednou z podmínek je mít zaměstnání. Pokud jste tedy bez práce, urychleně si nějakou najdete. I minimální mzda pro vás bude z hlediska osobního bankrotu výhodná, jelikož bez práce by vám nebyl umožněn. Současně však musíte splnit také podmínku, která říká, že musíte být během pěti let schopni zaplatit alespoň 30% všech vašich dluhů. Pokud se do této hranice akorát vejdete, máte štěstí a ostatní dluhy vám budou odpuštěny. Osobní bankrot podmínky však také říkají, že dluh nemusí být hrazen pouze z příjmu ze zaměstnání, ale například i z prodeje vašeho majetku, ať už je jakýkoliv, nebo z případných jiných příjmů.

Důležité ohledně vašich dluhů je také to, že aby mohl být bankrot vyhlášen, musí být dluhy starší 30 dní – tedy musí být tuto dobu po splatnosti. Zároveň však musí vzniknout vaší osobní spotřebou a nemůže se jednat například o dluhy z podnikání. Osobní bankrot podmínky také určují, že vy sami nemůžete podnikat, tedy vlastnit živnostenský list. To se však má od úpravy roku 2014 změnit, a tato podmínka bude zrušena. Důležitý je též výpis vašeho trestního rejstříku, kde za posledních 5 let nesmí být odsouzení za čin majetkové nebo hospodářské povahy. Pokud všechny tyto podmínky pro osobní bankrot splňujete, můžete ho vyhlásit a konečně se svým dluhům postavit.

Komentáře

Nahoru