Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Topte efektivněji a zbavte se plísně

Trápí vás plísně na zdech? Především v bytech je to častý problém. Radí se větrat, ale skutečně to pomáhá? Většině lidí ne, protože na větrání zapomínají nebo nevětrají dostatečně dlouhou dobu. Problém s plísněmi okolo oken a radiátorů přetrvává a zázračné přípravky proti plísni nepomáhají.

Málokdo totiž ví, co tento problém skutečně způsobuje. Pocity vydýchaného vzduchu a plísně na zdech jsou způsobeny špatnou otopnou soustavou. Když je navržená špatně, od podlahy jde pocit chladu (teplý vzduch stoupá nahoru, takže studený je vždycky dole). Ale lze s tím bojovat!

Řešením je aktivátor pro otopná tělesa. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Je to takové malé zařízení tvaru kvádru, které se vám pohodlně vejde pod topení. Ani si ho nevšimnete, tiše bude nasávat studený vzduch od podlahy a posílat ho nad sebe. Tam se vzduch ohřeje v topení, a protože pak bude teplý, bude stoupat vzhůru. Krásně se tím zlepší cirkulace vzduchu v místnosti a už vám nebude zima na nohy.

cirkulace_vzduchu

Studený vzduch odspodu se nasává

Ušetří náklady

Aktivátor sice musíte mít zapojený do elektriky, ale nežere víc elektřiny než nabíječka vašeho mobilu. A navíc se vám energie mnohonásobně vrátí, protože budete platit méně za topení. Když se bude vzduch ohřívat v celé místnosti, budete topit méně. Nelze jednoznačně určit, jakou úsporu budete mít právě vy, protože záleží na tom, kde bude aktivátor umístěn, na jakou teplotu jste zvyklí vytápět a podobně, nicméně výkon radiátor se průměrně zvyšuje o 50 – 100 %! Tak si spočítejte ty úspory.

vyrovnani_teploty

Teplota nahoře a dole v místnosti se vyrovná

Multifunkční využití

Aktivátor nemusíte dávat jen pod topení. Když ho dáte pod sušák s mokrým prádlem, bude vám foukat vzduch nahoru na prádlo, takže bude fungovat jako sušička. V létě jej můžete proměnit na větrák, který na vás bude foukat příjemný vánek. A když do něj přidáte filtr, může fungovat jako čistička vzduchu.

Je vhodný právě pro mě?

Určitě. V Česku aktivátory nabízí www.elsymco.cz. Když kouknete na jejich web, můžete si vybrat konkrétní rozměry, které by seděly pod vaše topení. A pokud pak zjistíte, že váš problém s teplem nevyřešil, můžete ho do měsíce vrátit bez udání důvodu.

Komentáře

Nahoru