Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Tepelné čerpadlo spojuje všechny výhody vytápění

Chtěli byste doma topit levně, bez obsluhy a ekologicky? Možné to je! Musíte ale zapomenout na všechny klasické možnosti, kterými jsou kotel na uhlí, plynový kotel, nebo kotel na biomasu. Kombinaci toho nejlepšího přináší tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla jsou moderním způsobem vytápění vody. Teplo berou z vašeho okolí, takže jediné, za co zaplatíte, je elektrická energie, kterou čerpadlo spotřebuje. Podle toho, zda se teplo bere ze vzduchu, země nebo vody, se čerpadla také dělí.

Čerpadla vzduch voda

Asi nejčastěji se za zdroj tepla bere vzduch, který je ekologicky nejvýhodnější. Teplo se totiž do ovzduší opět vrací tepelnými ztrátami objektu. Čerpadla, která takhle fungují, se nazývají tepelná čerpadla vzduch voda. Nemusíte se bát, pro podmínky v České republice jsou vhodná. Pracují spolehlivě a efektivně až do teploty vzduchu – 25°C, je ale pochopitelné, že s teplotou okolního vzduchu se mění i účinnost vytápění.

tepelne-cerpadlo-vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch voda AWX ECONOMIC

Poněkud méně častou variantou jsou čerpadla využívající podzemní vodu. Sice mají nejlepší energetický efekt, ale je nutné splnit všechny podmínky (vhodné chemické složení vody, dostatečná čistota a teplota). Méně často uvidíte rovněž tepelné čerpadlo rodinný dům, které využívá geotermální teplo. Je vhodné ho instalovat v chladnějších oblastech.

Jaká varianta je vhodná pro vás?

To nechte raději na odbornících. Ti musí zhodnotit, jestli jsou u vás vhodné podmínky pro získávání geotermálního tepla nebo využívání podzemní vody. Pokud vás problematika zajímá, kontaktujte největšího českého výrobce tepelných čerpadel PZP Tepelná čerpadla. Připraví vám kalkulaci řešení přímo na míru. Možná vás trochu vyděsí tepelná čerpadla ceník, ale nelekejte se. Vyšší počáteční investice se velmi brzy vrátí. Podle výpočtů PZP zpravidla do pěti let. Kromě toho budete topit i ekologicky a bez starostí.

Komentáře

Nahoru