INZERCE: Správné jídlo pro vaše štěňátko

Někteří tvrdí, že je lepší dávat psům syrovou stravu, jiní preferují granule. Ale není v nich něco škodlivého? Na druhou stranu co salmonela v syrovém mase? Výběr není vůbec snadný, pojďme se na to podívat.

Ono to totiž záleží na tom, jakého pejska máte doma. Je to stejné jako s lidmi. Jednomu nechutná špenát, jiný nemá rád rýži. Štěně potřebuje hlavně dostatek potravy, aby mohlo růst a vyvíjet se.

Vyberte kvalitní značku

Chcete-li štěňátku nabídnout to nejlepší, připlaťte si. Kvalitní značky rozhodně nemusí být ty, na které vídáte nejvíc reklam. Preferujte spíš firmy, které nervou peníze do reklamy, ale do testování a vyvíjení krmiva. Doporučujeme nákup například na Zveros.cz. U tamních krmiv máte zaručeno, že neobsahují žádné konzervační látky ani barviva, jsou v nich pouze přírodní suroviny a maso.

Správně byste se totiž měli dívat i na ingredience. Například nervový systém štěňátek je závislý na esenciálních mastných kyselinách DHA. Malí pejsci by jich měli dostávat více, aby se jim správně vyvíjel mozek, oči a uši. Výzkumy prokázaly, že s dostatečnou zásobou DHA jsou štěňátka učenlivější a více si toho pamatují.

puppy

Záleží na fyzickém vzhledu psa

Štěně vlčáka budete krmit něčím jiným než yorkshirského teriéra. Některé granule pro štěňata jsou dokonce označené, zda jsou vhodnější pro malé nebo velké psy. Například krmivo pro větší plemena může obsahovat méně kalorií a více minerálů a vápníků, aby zabraňovalo obezitě, podporovalo růst a pomáhalo zdravým kostem.

Velikost psa také určuje, jak dlouho lze psa krmit jídlem pro štěňátka. Nic se mu nestane, když dobu nedodržíte, ale přece jen si to připomeneme. Menší plemena mohou být fyzicky vyspělá už po 9 nebo 10 měsících. Velká plemena jsou považována za štěňata třeba rok a půl.

Pozor na překrmování!
Je v pořádku, že chcete svému čtyřnohému mazlíčkovi dopřát to nejlepší, ale obezita opravdu není to pravé. Přemíra jídla může u velkých plemen způsobovat i problémy s kostmi a zkrácení délky života!

Fotka: Flickr – fuzzirella

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru