Inzerce: Servis a revize výtahů

Chybějící klecové dveře, nepřesnost zastavování nebo stará dveřní uzávěra u výtahu. Tak vypadá většina výtahů v České republice. Důvod? V České republice neexistuje vůbec žádný zákon, který by nařizoval provozovateli výtahu výměnu těchto nebezpečných zařízení za nové značky typu Kone, Otis, Schindler, Voto. A to ani v případě, kdy je nad slunce jasné, že je daný výtah v dezolátním stavu. U nás existuje jen a pouze nezávazná norma, které nařizuje pouze pravidelný servis výtahů. Nic více.

Lidé a zákonodárci, kteří mají tuto problematiku na starosti, se snaží dohodnout na nějakém právním předpisu už osmnáct let a stále se jim to nedaří. Výsledek? Téměř polovina osobních výtahů v České republice je prý v nevyhovujícím stavu. Čtyřicet tisíc osobních výtahů v ČR slouží už více než třicet let, některé z těchto archivních výtahů slouží dokonce i dvakrát déle. A to je možné jenom díky tomu, že zde u nás neustále platí principy z roku 1968. Téměř půl století se u nás v tomto ohledu nic nezměnilo. Staré výtahy stále jezdí a nikdo není ze zákona povinnen je vyměnit za novější kusy. A to i v případě, že jsou zdraví nebezpečné. Pouze se čeká asi na to, až za tuhle mezeru v zákoně zaplatí někdo životem.

Vždyť už nyní v mnoha městech vyjíždějí technici několikrát denně na pomoc lidem, kteří uvízli ve starém a nefunkčním výtahu.

Máte ve vašem domě problém s výtahem? Řešením je EXPRESS ELEVATORS s.r.o. – non-stop servis a vyprošťování osob z výtahů, kompletní rekonstrukce výtahů, modernizace a mnoho dalších souvisejících služeb. Vyzkoušejte služby profesionálů v oblasti oprav a revize výtahů. EXPRESS ELEVATORS s.r.o. zajišťují správný chod výtahů v budovách parlamentu ČR,v  administrativní budově Sazky, ve vydavatelství Economia, v hotelu Maxmilián, Union a v mnoha dalších institucích a budovách.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru