Inzerce: SEO (optimalizace pro vyhledávače)

SEO (Search Engine Optimization) bývá často označováno jako optimalizace pro vyhledávače. Základem SEO je jakýsi neohraničený soubor pravidel, jejichž dodržení zajistí stránkám dobré umístění ve výsledcích vyhledávání (tzv. SERP). Tato pravidla vznikla (a stále se trochu mění) praktickým pozorováním činnosti vyhledávačů, jejich algoritmů a hodnocení výsledků vyhledávání.

Cílem SEO je vlastně na stránky nalákat uživatele, který by mohl mít zájem o dané služby či problematiku. Cílem je upravit (vylepšit) své stránky tak, aby se odkazy na ně objevovaly ve výsledcích vyhledávače na prvních místech a zároveň, aby dotazy odpovídaly obsahu, který se na daném webu nachází. Smyslem je vytvořit web, který bude atraktivní pro vyhledávače (on-page faktory) a zároveň jej podpořit i další propagací zvenčí (off-page faktory – linkbuilding, linkbaiting, budování odkazů).

V neposlední řadě je však také třeba myslet na uživatele, který se na stránky dostane. Přece jenom nevytváříte web pro vyhledávač, ale pro vaše současné / budoucí zákazníky, čtenáře, uživatele. Smyslem SEO je sladit obě dvě tyto složky.

Aktuální trend, který využívá spousta reklamních online agentur je lokální cílení (cílení na fráze, které souvisí s městem, ve kterém klient podniká, cílení na lokalitu, ve které má klient provozovnu, výdejnu zboží apod.). Na tento typ frází spousta firem necílí (jelikož vlastně ani netuší, že právě tato technika je vysoce účinná). A zároveň tato metoda klientovi přivádí přesně zacíleného uživatele hledajícího jeho produkt (navíc tento uživatel sídlí v dané lokalitě, v jaké má klient provozovnu, tzn. šance na konverzi je daleko vyšší, než u obecných frází. Podobných technik existují mraky. Je to právě na SEO konzultantovi, aby vám doporučil vhodnout formu propagace.

Zajímá vás také pojem SEO optimalizace? Ale nechcete trávit hodiny studiem a následnoou exekucí v oblasti SEO? Navštivte web Skannet.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru