Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Seďte v pohodlí a zdravě

Je Vaší každodenní činností dlouhé sezení v kanceláři, či doma u počítače? Trápí Vás po takto stráveném čase bolesti zad, či krční páteře? Pak věřte, že zdaleka nejste jediní a tento problém trápí naprostou většinu lidí se sedavým zaměstnáním.

Je to způsobeno nesprávným držením těla během sezení. Evoluce nás totiž na dlouhé sezení nepřipravila, neboť ještě do nedávna byla pracovní náplň většiny lidí těžká manuální práce. S pokrokem v technice se ale zvyšuje počet činností, které za nás mohou provádět stroje. Nám potom nezbývá, než u těchto strojů sedět, abychom je kontrolovali, či ovládali.

Ačkoliv je to jistě zlepšení, musíme se vypořádat zase s jinými problémy, které právě často bývají bolesti zad. S tímto problémem nám ale snadno může pomoci zdravotní kancelářská židle.

Pohyb a posilování během sezení v kanceláři

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli pojem zdravotní kancelářská židle, jistě Vás bude zajímat, v čem se liší od té klasické? Stejně jako každá kvalitní kancelářská židle mají výškově nastavitelný sedák i područky a anatomicky tvarovanou opěrku. Zásadní rozdíl je ale v tom, že zdravotní židle mají jako sedák nestabilní plošinu, která nás nutí udržovat rovnováhu pohyby pánví. Dochází tak k:

  • Posilování svalů břicha, pánevního dna a bránice
  • Držení vzpřímeného sedu

Jedním ze speciálních druhů zdravotních kancelářských židlí je takzvaná židle Half Ball. Ty se vyznačují tím, že mají sedák ve tvaru polovičního míče. Toto nestabilní sezení nás rovněž nutí udržovat rovnováhu a tím posilovat svaly a ulevovat zádům od bolesti.

2116669327_b58a314769_o

I tohle si někdo pořizuje do kanceláře… Z dlouhodobého hlediska je ovšem nejlepší investovat do zdravotní kancelářské židle.

Pokud přemýšlíte, jakou židli do kanceláře zvolit, pak bude zdravotní židle tou správnou volbou. Ideální je kombinovat sezení na ní se sezením na klasickém kancelářském křesle, či židli, abychom si na posilování pomalu zvykali.

Vyberte si z našeho širokého výběru kancelářskou židli, která Vám pomůže zlepšit Váš zdravotní stav a navíc Vám poskytne pohodlné sezení.

Fotka: Flickr / Bob

Komentáře

Nahoru