Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Rychlý průvodce výběrem dobré matrace

INZERCE: Rychlý průvodce výběrem dobré matrace

Dobrý spánek je závislý na mnoha různých faktorech – na pokojové teplotě, na tom, zda jste ve stresu nebo jak moc jste unavení. Ale prvním stavebním kamenem klidného spánku je dobrá matrace.

Její výběr však není vůbec snadný. Existuje mnoho typů a velikostí, takže než vůbec půjdete vybírat, pořádně se na to připravte.

Zvažte, proč potřebujete novou matraci

Než začnete s výběrem, měli byste mít jasno ve dvou věcích. Za prvé jde o to, proč jste se ke koupi nové matrace rozhodli? Probouzíte se s bolestí? Nemůžete spát? Je vaše stará matrace proležená? V takovém případě určitě budete potřebovat novou, takže se musíte smířit s tím, že budete muset investovat nějakou tu korunu. Stanovte si, kolik peněz chcete do kvalitního spánku vložit.

Připravte se doma

Než začnete chodit po obchodech a vybírat, podívejte se na internetu, jaké jsou možnosti. Uděláte si představu o tom, jaké velikosti a typy jsou na výběr a hlavně v jakých cenových relacích se pohybují. Pomoci by vám mohly také vzpomínky na to, když jste spali někde v hotelu nebo u přítele. Vzpomínáte si, že se vám u něj spalo dobře? Poptejte se, jaký typ matrace má doma.

Vyberte si správný obchod

Nezáleží na tom, zda půjde o eshop nebo kamenný obchod. Myslete ale na to, že matrace nabízí obchody s nábytkem, supermarkety nebo prodejny specialiované na spánek. Berte na vědomí, že zdravý spánek je důležitý, a vsaďte na kvalitního prodejce, který se vám bude věnovat a poskytne vám všechny potřebné informace. Pokud nevíte, poptejte se známých a rodiny.

Obecně je lepší vsadit na menší obchody, protože jejich zaměstnanci většinou mají čas se vám věnovat. Ptejte se jich na všechno, co vás bude zajímat, a pokud máte pocit, že vás odbývají, radši se poohlédněte jinde.

Otestujte si ji

Pokud samozřejmě nenakupujete v eshopu… V obchodě se ale nebojte lehnout do postele, nechají vás. Nejlepší je vzít si na takovou zkoušku nějaké pohodlné kalhoty, aby se vám dobře leželo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru