INZERCE: Repasovaný počítač? Ušetříte a na běžnou práci vám stačí

INZERCE: Repasovaný počítač? Ušetříte a na běžnou práci vám stačí

Svět počítačů a všeobecně techniky jde strašně rychle kupředu. Koupíte si nový počítač za spoustu peněz, ze kterého jste nadšení. Jenže po třech nebo čtyřech letech už vám přijde značně zastaralý. Je to tak, protože za tu dobu se opět mnohonásobně zvýšil výkon a přišel nový operační systém.

Málokdo si ale pokaždé, když je jeho počítač zastaralý, hned koupí nový. Není to totiž zrovna levná záležitost. Ale existují triky, jak ušetřit a přitom nepřijít o kvalitu.

Repasovaný počítač není žádný počítač z bazaru

Můžete zkusit repasovaný počítač, jehož cena je znatelně nižší – často až o 50 %. Přitom se ale vůbec nemusíte bát, že si koupíte snad ještě horší stroj, než jste měli předtím. Repasovaný neznamená, že se jedná o počítač někde z bazaru. Repasovaný je počítač, který je opravený, prošel profesionální kontrolou a byl znovu uveden do provozu odborníkem nebo přímo výrobcem.

Navíc se často jedná o počítače, které třeba jen stály ve výloze obchodu nebo nebyly včas prodané. Spoustu repasovaných počítačů tedy fakticky před vámi ještě nikdo nepoužíval. Pak to jsou také počítače, které používali v různých velkých firmách, jako jsou banky, pojišťovny a tak podobně. V takových firmách totiž techniku mění pravidelně – třeba po dvou letech. A po dvou letech používání počítač ještě rozhodně není na vyhození. Obzvlášť když se o něj postará odborník.

Co je špatné, to vymění. A zbytek funguje

Repasované počítače mají často různé komponenty vyměněné. Takže v něm klidně můžete dostat nový pevný disk, větrák nebo třeba DVD mechaniku. Komponenty, které dělaly problémy, prostě obvykle vyndají a vymění. Nemusíte se bát žádného podezřelého opravování. Vše je tak, jak má být. Jako nové.

Dobře, možná ne na každém repasovaném počítači rozjedete vaši oblíbenou hru. Bývá tam problém se stářím grafické karty. Pokud patříte mezi vášnivé hráče, jistě víte, že nejlepší herní zážitky si užijete jen s těmi nejnovějšími. Ale s běžnými úkoly, které po svém počítači vyžadujete, nebude mít ani repasovaný kousek problém. V pohodě se zvládne připojit k internetu, můžete si na něm vytvořit tabulku nebo napsat dopis.

Drahý počítač bude dost výkonný i po repasování

Navíc je možné získat repasovaný počítač, který měl v době, kdy byl zakoupen, hodnotu 20 – 30 000 Kč. A to není zrovna málo. Takový počítač je i po repasování ještě dost výkonný. V konkurenci aktuálních nových PC sestav se neztratí a hlavně ho získáte za zlomek ceny!

I když si koupíte repasovaný počítač nebo notebook, získáte záruku. Záleží sice na konkrétním přístroji a jeho stáří a prodejci. Ale vždycky tam nějaká záruka je – od několika měsíců až klidně do standardních dvou let, které získáváte u nově koupeného počítače.

A repasované se neprodávají jen počítače a notebooky. Můžete klidně sehnat repasovanou tiskárnu, monitor nebo třeba klávesnici.

Je jen na vás, jak to zvážíte. Ušetřit chce každý, to je jasné. Jen si musíte projít své priority a dobře promyslet, k čemu budete počítač používat. Pro běžnou kancelářskou práci by vám ale vážně stačil repasovaný. Stačí si jen vyhledat spolehlivou firmu, která repasované počítače nabízí.

Fotografie: Flickr - f1uffster (Jeanie)

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru