Inzerce: Proč si lidé stále více půjčují?

Dostupnost půjček je dnes daleko snazší. Dříve jste museli dokladovat bankám kompletně své příjmy. Nyní nepotřebujete kromě dokladu totožnosti skoro nic. Navíc si můžete půjčit i velmi malé částky. A právě tyto formy půjček využívají lidé nejvíce.

Pro klienty je důležité, že mají jednoduchý a rychlý přístup k penězům. Krátkodobé půjčky využívají zejména ženy. Zpravidla jde o případy, kdy se žena rozvádí, pečuje doma sama o děti a chce udržet zbytek rodiny nad vodou a za rozumných životních podmínek.

Případně jí chybí finanční rezerva a v případě, kdy nastane nějaká neočekávaná událost (rozbije se pračka, pokazí se auto), musí najednou investovat podstatnou část rodinného příjmu do těchto nenadálých událostí. A jelikož právě ona finanční rezerva chybí, musí se taková žena rozhodnout, kde ušetřit. A nebo kde získat dodatečné peníze, jelikož nechce, aby se její děti měly špatně.

Půjčku může získat prakticky každý, jen málokdo však dokáže uvážit všechna rizika, která se s takovým úvěrem pojí. Lidé by měli umět správně vyhodnotit možná rizika (jako jsou například vysoké sankce v případě prodlení a nesplácení takového úvěru). Rozhodně by si neměli půjčovat peníze ve chvíli, kdy s určitostí ví, že daný úvěr nebudou schopni splatit. Naopak v případě, kdy víte, že potřebujete jen pár tisíc na to nejnutnější, dává rychlá půjčka před výplatou smysl.

U takových půjček totiž nehrozí, že celková dlužná částka může narůst do několikanásobného rozměru. Dobré je si také vybírat společnosti (například Zaimo), které dokáží samy zhodnotit bonitu svých klientů a tedy říci, zda je pro vás půjčka výhodná či nikoliv. Stejně tak by vám měla být daná finanční instituce být schopná stručně vysvětlit, jaké poplatky a nebo penále budete muset případně platit. Pokud nejsou podmínky půjčky transparentní, je lepší se raději porozhlédnout jinde. Riskujete totiž, že půjčku přeplatíte. Ideální je kupříkladu Zaimo půjčka od stejnojmenné banky. Jelikož vám výši poplatků stanovuje přímo na míru.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru