Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Psí elektronický obojek se vyplatí

INZERCE: Psí elektronický obojek se vyplatí

Když už se rozhodnete vlastnit psa, čeká vás spousta povinností. Jednou z nejdůležitějších je poskytnout mu odpovídající trénink a výchovu. Usnadní to nejen vaši následnou péči, ale také to ochrání jeho zdraví a udrží ho to mimo nebezpečí. Jenže s výcvikem pejska to není tak snadné. Existuje mnoho metod, jak změnit psí chování, a pokud na vašeho mazlíčka nefunguje žádná z běžných metod, které jste vyzkoušeli, možná byste mohli sáhnout po elektronickém obojku.

Problém je v tom, že výcvikové obojky dělí pejskaře na dva tábory. Jedni je považují za dokonalého pomocníka a druzí tvrdí, že je kruté pejskům takhle ubližovat. Jak to tedy je?

Elektronický obojek není zdraví škodlivý

Lidé elektronickým obojkům často nesprávně říkají „elektrický obojek“. Tak to ale není. Obojkem nejdou žádné vysoké hodnoty elektřiny, funguje na bázi elektrostatických výbojů. Tyhle výboje jsou sice nepříjemné, ale rozhodně mu nezpůsobují obrovskou bolest a nepoškozují jeho zdraví.

Samozřejmě všechno může škodit, pokud se to dostane do nesprávných rukou. Nejinak je tomu s elektronickými obojky. Původně opravdu pejskům ubližovaly, ale v dnešní době to tak není. Stačí jen nastavit správnou míru impulsu a bude všechno v pořádku. Obojky jsou schválené Ústřední komisí pro ochranu zvířat a respektují šetrné zacházení se zvířaty.

Jaké jsou možnosti?

Mimoto je nemusíte používat čistě pro výcvikové účely. Druhem elektronických obojků jsou například protištěkací obojky, které minimalizují nadměrný štěkot, nebo GPS obojky, které vám pomohou, když vám pes často utíká.

Veškeré elektronické obojky nabízí například značka Aetertek. Pokud chcete dobrý poměr výkon-cena, určitě po ní sáhněte. Nabízí totiž obojky se třemi úrovněmi upozornění. Můžete pejska upozornit zvukem, vibracemi nebo elektrostatickým impulsem. Většina psů je natolik inteligentních, že se naučí poslechnout už na zvukový signál, tudíž se vůbec nemusíte bát, že jim ublížíte impulsem. Pokud na elektrostatické impulsy přece jen dojde, nabízí výcvikové obojky Aetertek až 18 úrovní pro nastavení jejich síly. Vyberte si tu ideální pro vašeho mazlíčka. Obojky Aetertek jsou také vodotěsné, mají jednoduché ovládání a jsou zpracovány z kvalitních materiálů.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru