INZERCE: Průmyslové vzduchové filtry

INZERCE: Průmyslové vzduchové filtry

Čističku vzduchu používá spousta domácností. Obzvlášť pokud máte doma astmatika, alergika, kuřáka nebo nějaké zvířátko, filtr vzduchu se vám hodí. Měl by zvládnout likvidovat až 96 % částic prachu, pylů, výkalů roztočů a plísní. Daleko potřebnější jsou ale vzduchové filtry v některých průmyslových firmách.

Téměř v každé průmyslové výrobě vznikají nečistoty, které zůstávají ve vzduchu. Nejčastěji je to prach, dým nebo třeba olejová mlha. Pracovat v takovém prostředí celý den je náročné. Ano, můžete nosit různé ochranné pomůcky, ale mnohem snazší je zlepšovat kvalitu ovzduší než každého vybavovat těmito pomůckami. A právě proto existuje vzduchová filtrace.

Pro větší průmyslovou firmu se vyplatí investovat do větších praček plynu, které vzduch čistí chemickou formou. Většina z nich funguje podobně jako čistírny vody v několika stupních. Prvně dochází k předčištění a poté k úplnému vyčištění.

Pračky vzduchu nabízí v Česku například společnost BGE. Většina praček, které nabízí, má vertikální tvar věže, v nabídce ale mají i horizontální. Je jen na vás, jaký prostor máte k dispozici.

O čistý vzduch se starají už 11 let

BGE je zkratkou BIO-GEO-EKO. Tato firma byla založena roku 1993 a to, že se stále drží na trhu, už něco dokazuje. Už z názvu jde krásně vidět, čemu se věnuje. Nejdříve se zaměřovala především na úpravu odpadů, pak na sanaci zemin znehodnocených ropnými produkty. V dnešní době se jí sami přímo nezabývají, ale dokáží ji zajistit. Už 11 let se ale věnují také čistotě vzduchu, nabízí filtry ovzduší ve spolupráci s italskou firmou Ecochimica.

Kromě toho spolupracují se zahraničními výrobci a prodává produkty jako mazadla, tryskací broky, nářadí apod. pro kovárny, slévárny a další průmyslovou výrobu. Zabývají se taktéž tlakovými licími stroji, ručními stříkacími pistolemi a dalšími potřebami pro průmysl. Rovněž je zástupcem Italpresse a Gauss pro ČR a SR.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru