Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Profesionální technika pro řemeslníky i průmyslové podniky

Ať už pracujete jako řemeslník na vlastní živnost nebo jako zaměstnanec průmyslového podniku, potřebujete kvalitní vybavení. Správné hmoždinky do sádrokartonu, trhací nýty, kotvy do betonu, závitové vložky, svorníky.

Hmoždinky do sádrokartonu

Situace se sádrokartony je složitá. Nejsou zrovna ideální na upevňování poliček a obrazů, ale se správnými hmoždinkami to jde. Kovové hmoždinky do sádrokartonu patří mezi nejodolnější, pro málo prostoru se používají speciální hmoždinky, sklopné hmoždinky nebo hmoždinky pro rychlou montáž.

Svorníky

Kotevní svorníky by se daly přirovnat k mohutným a dlouhým šroubům. Jsou to tyče se závitem nařezané na požadovanou délku, na povrchu jsou většinou pozinkované (galvanicky, žárově) nebo nerezové.

Trhací nýty

Trhací nýty se vyrábí nejčastěji z hliníku, oceli, nerezi a mědi. Hliníkové jsou obvykle trhací a rozlišujeme jich tři typy podle tvaru hlavy – plochá, zapuštěná a velká. Ocelové nýty se používají pro spojování s vysokým nárokem na pevnost. Nerezové se hodí tehdy, když potřebujeme materiál, který nebude korodovat a nepropustí spojem tekutinu ani plyn. Měděné nýty využíváme na spojování mědi a mosazi, stejně jako nerezové nepropouští tekutiny a plyny.

Chemická kotva

Tam, kde selže hmoždinka nebo by od ní hrozilo poškození zdi, je čas sáhnout po chemické kotvě. Její upevnění je navíc o dost snadnější. Stačí vyvrtat díru, vyčistit od prachu a vyplnit ji hmotou. Následně do otvoru vložíte kulatinu se závitem a počkáte, až chemická kotva zaschne.

Všechno výše zmíněné vybavení nabízí na svém webu za příznivé ceny společnost Abaut. Nezabývá se jen prodejem profesionální techniky a produktů pro řemeslné profese a průmyslové podniky, snaží se poskytovat rovněž kvalitní servis a poradenskou službu. Daří se jim brát tyto nadstandardní služby jako samozřejmost.

Komentáře

Nahoru