Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Proč si kupovat ready made společnosti?

Ready made společnosti jsou firmy s ručením omezeným, které jsou zakládány pouze za účelem dalšího prodeje koncovým zákazníkům. Nemají účetní historii. Lze je snadno převést na jiného majitele.

Nemají žádné dluhy či pohledávky. Ostatně doklad o bezdlužnosti firmy by vám vždy prodejce měl poskytnou – pro jistotu. Od klasické firmy s ručením omezeným se ready made společnosti odlišují tím, že mají již splacený základní kapitál v plné výši (200 000,-Kč).

Nově založené ready made společnosti se prodávají novým majitelům za částky kolem 21-22 000,- Kč. U firem s delší historií může být cena samozřejmě vyšší (klidně několikanásobná).

Proč si kupovat ready made společnosti?

Koupením ready made s.r.o. si kupujete vlastní čas. Ano. Čtete správně. ušetříte zejména vlastní čas. Nemusíte absolvovat povinné kolečko po úřadech (úkony spojené s administrativou za vás zpravidla vyřeší firmy zajišťující prodej ready made společností). Převod firmy je navíc daleko rychlejší a jednodušší než její založení od nuly. Nestane se vám, že by vaši žádost o zápis do Obchodního rejstříku zamítli (firmy totiž tímto schvalovacím procesem již jednou prošli – pokud však zakládáte zcela novou firmu, tak se vám skutečně něco podobného stát může). Stejně tak si můžete dnes koupit i ready made akciové společnosti a.s.

Komentáře

Nahoru