Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Proč se vydat na dovolenou do Španělska?

Španělsko patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na světě. Je to obrovská a kulturně rozmanitá země, může se chlubit úchvatnými panoramatickými výhledy, přátelskými lidmi, skvělou kuchyní, vybranými víny a spoustou slunce, moře a písku. Je spousta věcí, které se tam dají vidět – od velkých moderních měst až k ospalým vesnicím.

Španělsko je známé svým pobřežím a krásnými zlatými nebo bílými písečnými plážemi. Na většině území tam svítí 300 dní v roce, takže není divu, že kromě turistů se tam hrnou na pláže i místní obyvatelé. K moři to tam totiž nikdo nemá daleko.

Zájezdy do Španělska si užívají nejen Evropané, ale i Američané. Španělsko je totiž jednou ze zemí, které se skutečně vyplatí navštívit, když už se vydají k nám na starý kontinent.

Andalusie

Oblast Andalusie se nachází v jižním Španělsku a je to pravý region kontrastů. Najdete v něm starověká města a pouště, ale i úžasné pláže a nejjižnější evropské lyžařské středisko v pohoří Sierra Nevada.

andalusie1

V Andalusii se nachází většina starobylých španělských měst, o kterých jste již určitě někdy slyšeli – Seville, Cordoba, Granada nebo Malaga.  Do těchto měst se také zahraniční studenti často jezdí učit španělštinu. Sem by tedy měli zamířit především ti, které nebaví celé dny ležet na pláži a chtějí poznat i něco z historie a kultury Španělska.

andalusie2

Costa Brava

Pro plážové povaleče tu máme něco jiného. Věděli jste, že Costa Brava je vlastně „divoké pobřeží“? Podle toho to tam taky vypadá. Uvidíte tam bohatou přírodu od písečných pláží až po příkré útesy. Jelikož se jedná o nejsevernější část španělského pobřeží, končí dokonce až u Francie, je to také nejnavštěvovanější oblast Španělska. Nepochybně je to také z toho důvodu, že jsou tam velmi horká léta a mírné zimy, takže je pro dovolené ideální celoročně.

costabrava

Mimochodem ani tahle destinace není určená výhradně pro plážové povaleče. Je tu krásné divadelní muzeum s obrazy Salvadora Dalího nebo archeologické muzeum.

Komentáře

Nahoru